foto: ladbible.com

erik / / News
Máte radi videohry? Tak to by ste túto ponuku nemali brať na ľahkú váhu. Niektorí z vás totiž práve teraz majú šancu, aby si splnili svoj detský sen.

Herné štúdio Rockstar North je zodpovedné za jednu z najznámejších a zároveň najkontroverznejších herných sérii vôbec – Grand Theft Auto, známu najmä pod skratkou GTA. Ak vám z určitého dôvodu tento názov vôbec nič nehovorí, bude vám stačiť informácia, že sa jedná o štvrtú najpredávanejšiu hernú sériu, hneď za legendami ako je Mario, Pokemon alebo Tetris.

V otvorenom svete zloženom z miest ako Liberty City, Vice City alebo San Andreas, kde sa dej tejto hernej série odohráva, je možné robiť prakticky čokoľvek. Môžete poslušne plniť hlavný príbeh, no ak vás to náhodou omrzí, nie je nič jednoduchšie ako ukradnúť akýkoľvek dopravný prostriedok od bicyklov cez autá až po lode či lietadlá, a túlať sa ulicami mesta, v ktorom narazíte na mnoho zábavných vedľajších aktivít. Chcete si zahrať tenis? Golf? Zúčastniť sa maratónu? Alebo je vašim snom byť taxikárom, požiarnikom alebo vodičom sanitky? Táto herná séria vám to všetko umožní.

giphy.com

Vedeli by ste si však predstaviť hrať túto hru prakticky neustále a navyše za to dostávať dosť slušný plat? Ak je vaša odpoveď kladná, a my veríme, že vás nie je málo, mali by ste zbystriť pozornosť. Štúdio Rockstar North, ktoré okrem série GTA stojí aj za hrami ako je Red Dead Redemtion, LA Noire alebo Manhunt, práve hľadá videoherných testerov do pobočiek v Edinburghu a Lincolne.

Podľa popisu ponuky na ich oficiálnom webe požadujú: „Excelentnú verbálnu a písomnú komunikačnú schopnosť a mimoriadny zmysel pre detail. Zároveň tiež dobrú znalosť základov počítačovej techniky a schopnosť rýchlo a spoľahlivo sa naučiť pokročilej práci s databázami a textovými, respektíve tabuľkovými procesormi.“ Inými slovami – nič mimoriadne zložité.

Práca bude ďalej zahŕňať: „Testovanie rôznych hier a aplikácií naprieč viacerými platformami s nutnosťou rýchlo si osvojiť prácu na každej z nich na vysokej úrovni. Vykonávanie detailného testovania a overovania nahlásených problémov v hrách. Poskytovanie pravidelných kritických analýz a spätných reakcii na testované hry v prehľadnej a zrozumiteľnej podobe.“ No nie je toto presne váš sen?

giphy.com

Ak si to teda zhrnieme a preložíme do zrozumiteľnej reči – musíte mať viac 18 rokov, musíte byť absolútny borec v hraní videohier, mať schopnosť prejsť závratnou rýchlosťou a vedieť postrehnúť akýkoľvek glitch. Dosť v pohode.

Jediným dôvodom, prečo by ste mali prácu v takomto štúdiu zvážiť a prečo sa vaše rozhodnutie asi nebude páčiť vašej mame ani babke, je všeobecná kontroverznosť hier od tohto štúdia. Väčšina týchto herných sérii, na čele s GTA, je prakticky už od svojho vzniku kritizovaných za svoju prílišnú brutalitu. Vďaka nej sa séria GTA dokonca dostala aj na stránky hernej edície Guinnessovej knihy rekordov. V rokoch 2008 a 2009 sa totiž o sérii GTA napísalo v novinách viac ako 4000 článkov, čo z nej spravilo najkontroverznejšiu hernú sériu v dejinách.

giphy.com

Spoločnosť Rockstar Games tiež čelila už viacerým súdnym sporom. Napríklad istá rodina v roku 2003 žalovala túto spoločnosť, že inšpirovala strelcov, aby vzali zbrane a išli do ulíc strieľať ľudí, pričom usmrtili aj ich 2 deti. Súdili sa tiež s rôznymi celebritami, ako napríklad s herečkou Lindsay Lohan, ktorá zažalovala štúdiá Rockstar North a Take-Two Interactive Software Inc za to, že neoprávnene použili jej výzor na vytvorenie postavy v hre GTA 5.

Vás ako videoherného testera však takéto kontroverznosti zrejme nebudú musieť trápiť. A v podstate, ak do tejto práce nastúpite, zrejme vás už prestanú trápiť aj úplne všetky ostatné udalosti ktoré sa v tomto svete dejú. Vašim svetom sa totiž stane svet GTA alebo niektorej z ďalších rozsiahlych hier od tohto štúdia. A my vám potom budeme iba ticho závidieť.

Pozri aj: Počas cesty na Mars budeme hrať hry, pozerať filmy a jesť v reštaurácii. Elon Musk ukázal, ako bude vyzerať ďalšia kapitola ľudstva

ladbible.com
0
Komentovať (0)