Foto: Facebook.com (Dekwat1975)

branči / / News
Thajská vláda dnes schválila výstavbu 459 metrov vysokého vyhliadkového mrakodrapu v Bangkoku ako novej turistickej dominanty krajiny, ktorá bude súčasne najvyššou budovou v Thajsku.

Náklady na jej výstavbu sa odhadujú v prepočte na 135 miliónov dolárov, ale časový harmonogram výstavby zatiaľ nebol stanovený.

Podľa neho pôjde o „novú turistickú dominantu Thajska“, ale bez komerčného využitia. „Nebudú tam obchody a zisk zo vstupného pôjde na charitu,“ dodal hovorca.

Mrakodrap bude stáť neďaleko brehu rieky Čhauphrajá. Budú v ňom umiestnené galérie prezentujúce projekty sociálneho rozvoja, ktoré inicioval zosnulý kráľ Pchúmipchón Adundét, a ďalšie informácie o Thajsku.

Vstupné bude pre zahraničných návštevníkov 750 bahtov (okolo 20 eur), Thajčania zaplatia polovicu. Stavbu budú financovať súkromné finančné inštitúcie a podniky a nebude zahrnutá v štátnom rozpočte. Thajská vláda v utorok rozhodla nevypísať výberové konanie, aby zamedzila prípadným odkladom začiatku výstavby. Stavebné spoločnosti, ktoré majú záujem získať túto zákazku, musia predložiť podrobný plán, ako zabránia dopravným problémom v metropole počas výstavby a vyhlásenie o jej dopade na životné prostredie.

Po dokončení bude tento vyhliadkový mrakodrap vyšší ako v súčasnosti najvyššia budova v Thajsku – MahaNakhor, ktorá meria 314 metrov. Nová turistická veža sa po dokončení stane druhou najvyššou budovou v juhovýchodnej Ázii.

Pozri aj: Koniec betónovým džungliam! V Číne vyrastá prvé lesné mesto na svete

TASR
0
Komentovať (0)