Foto: instagram.com/Macin Nagraba

/ 865 / Mária S.
V poslednom čase sa na internete rozhostila idea, že jediné o čom je slovanská kultúra, ak vôbec nejaká existuje, je alkohol a chudoba. To je však veľký omyl.

Množstvo ľudí sa v rámci tohto globálneho interného vtipu rozhodlo prijať ideu, ktorá ako keby zabúda na to, že Slovania existovali už pred komunizmom. Kto by bol povedal, že Slovania sa jednoducho nevyliahli niekde v paneláku s vodkou v ruke? Práve na korene slovanskej kultúry sa zameral poľský fotograf Macin Nagraba. Spolu s Agnieszkou Osipovou, ktorá je autorkou týchto honosných kostýmov, sa rozhodli inšpirovať starou slovanskou mytológiou a tradíciami.

Aj keď sú zabudnuté a nepraktické, je to zaujímavý a veľmi atmosférický náhľad na niekdajšiu rozmanitosť tejto kultúry. Svoju sériu fotografii nazvali „Pagan Poetry“, čiže „Pohanská poézia“. No a okrem toho, jednou z modeliek je fotografova matka. Táto žena, ktorá pôsobí ako múdra stará mať z klasických rozprávok dodáva tomu celému ešte silnejší šmrnc slovanstva.

 

🌙one of my best photo "Luna" is now AVAILABLE AS A PRINT. For more information contact me via e-mail: [email protected] or send me a private message🌙#photo #mask @agnieszkaosipa #costume #headpiece #luna #moon #moonlight #candles #candle #fire #dark #darkfashion #darkness #green #light #portrait #woman #girl #art #artist #marcinnagraba #agnieszkaosipa #print #prints

A post shared by Marcin Nagraba (@marcin_nagraba) on

 

🌙new one from series with my mother as a model, available as a print – more info DM or e-mail: [email protected] / headpiece by @agnieszkaosipa 🌙 #photo #art #portrait #mother #skull #costume #crown #ornaments #slavic #russia #poland #artist #dark #golden #jewellery #makeup #lady #marcinnagraba #agnieszkaosipa #fairytale #print #artwork #costume

A post shared by Marcin Nagraba (@marcin_nagraba) on


Pozri aj: Vo svete si nás každodenne mýlia. Prečo majú Slovensko a Slovinsko tak podobné názvy?

designyoutrust.com


Komentovať (0)