Foto: Wikimedia (Raimond Spekking)

Prebudila sa v hrozivej tme, v zamknutom lietadle.

Podľa britského Guardianu sa letecká spoločnosť v nedeľu vyjadrila, že už pátra po letuškách a stevardoch, ktorí odišli z paluby bez toho, aby skontrolovali, či ju opustili všetci pasažieri. Na palube lietadla zostala žena, ktorá sa prebudila úplne osamote v tmavom zamknutom lietadle. Incident sa odohral začiatkom tohto mesiaca v lietadle, ktoré priletelo do Toronta.

Celý incident zverejnila v dnes už nedostupnom facebookovom príspevku, ktorý uverejnila jej priateľka, Deanna Noel-Dale. Tiffani Adams, ktorej sa táto nešťastná udalosť prihodila, zavolala Deanne, aby jej povedala čo sa jej stalo, keď sa prebudila. Vybil sa jej však telefón a keďže lietadlo malo vypnuté motory, nemala si ho ako nabiť. Aerolinky potvrdili, že sa incident odohral, no ako píše Guardian, odmietli ho komentovať.

Bezvýchodisková situácia

Stále túto záležitosť riešime, no zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne ďalšie detaily, ktoré by sme mohli zdieľať. Spojili sme sa s postihnutou zákazníčkou a udržiavame kontakt,povedala Air Canada pre Guardian. Tiffani Adams ďalej uviedla, že potom ako sa jej vybil telefón, začala hľadať vysielačku v kokpite, no dovtedy ju už postihol panický záchvat.

Unsplash

Potom, ako nikto nereagoval na jej SOS signály, ktoré vysielala pomocou baterky, podarilo sa jej otvoriť dvere, kde ju očakávala niekoľko metrová výška a žiadne schody. Odtiaľto sa jej podarilo zavolať zamestnancov letiska. Personál spoločnosti Air Canada jej ponúkol limuzínu a hotel, to však odmietla. Guardian na záver uvádza, že pokusy kontaktovať Tiffani neboli úspešné.

theguardian.com