Ilustračné foto: Unsplash

Pilot zaznamenal svoju snahu o záchranu na vlogu.

Matt Lehtinen, kanadský pilot, ktorý havaroval kdesi v divočine v Quebecu, sa rozhodol svoj desivý zážitok zaznamenať na videu. Podľa jeho vlastných slov to spravil preto, aby sa z jeho zážitku mohli poučiť ľudia, ktorí sa dostanú do podobných problémov. Predtým, ako učinil svoje prvé kroky, sa pilot posťažoval na otravné chrobáky, ktoré naňho v divočine útočili.

Muž však reagoval veľmi pohotovo a začal zbierať suché drevo. Následne sa mu na niekoľký pokus podarilo naviazať cez satelitný telefón kontakt s civilizáciou a požiadal o pomoc. Následne zo suchého dreva založil vatru a krátko na to sa na displeji jeho satelitného telefónu objavila správa oznamujúca, že lietadlo, ktoré sa ho vydalo hľadať, zachytilo dym.

S chladnou hlavou

Pilot krátko na to zapálil svetlicu, aby ho mohla lokalizovať helikoptéra. Všetko našťastie dobre dopadlo a z miesta odletel v helikoptére Kráľovského Kanadského Letectva. Podľa portálu CTV mal Lehtinen problém s teplotou a tlakom oleja predtým, ako jeho motor úplne zlyhal. Našťastie sa mu podarilo spojazdniť padák, ktorý zjemnil jeho dopad na zem.

Pod videom tiež môžme nájsť niekoľko komentárov od skupiny ľudí, ktorá muža zachraňovali. Lehtinenovi zagratuloval pilot pátracieho lietadla, ale aj operátor satelitného telefónu na druhom konci.

Odvážny „stroskotanec“ tiež nedávno svojim novozískaným fanúšikom zverejnil informáciu, že už priletel naspäť do Indianapolisu. tentokrát ale využil služby komerčnej leteckej prepravy. Ako však dodal, už pokukáva po novom osobnom malom lietadle.

mashable.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )