Facebook.com (Salih Bulent Durmus)

/ 0 / Mária S.
Dievča, ktoré má ešte len 12 rokov dosiahlo v IQ teste od Mensy maximálne skóre, čím prevyšuje IQ mnohých uznávaných velikánov.

Pri čítaní takýchto príbehov nám až prebehne mráz po chrbte keď si spomenieme, čo sme asi robili my, keď sme mali 12 rokov. Ak by ste chceli rovno zúfať, netreba zabúdať, že v poslednej dobe sa vo veľkom rieši otázka, do akej miery je astronomicky vysoké IQ smerodajné. Do popredia sa dostávajú rôzne iné aspekty, ktoré vám za predpokladu slušného IQ môžu zaistiť lepšiu budúcnosť ako geniálne IQ, aj v inteligenčne náročných povolaniach. Stále je však hodnota IQ veľmi relevantný ukazovateľ kognitívnych schopností a dôvod pre uznanie. O to väčšie, keď sa dozviete, že vám do vienka bolo dané vyššie IQ ako napríklad Albertovi Einsteinovi.

12 ročné dievča indického pôvodu menom Rajgauri Pawar, sa pred mesiacom zúčastnila Britského Mensa IQ testu v Manchesteri. Hranica medzi nadpriemerným IQ a genialitou je hodnota 140. Tomuto dievčaťu sa podarilo získať skóre 162, čo je o 2 body vyššie ako IQ Alberta Einsteina či Stephena Hawkinga. Umiestnila sa teda medzi 1% ľudí, ktorým sa podarilo získať maximálne skóre v Mensa teste a taktiež získala najvyššie možné skóre pre niekoho pod 18 rokov.

Congratulations to Genius Rajgauri Pawar -originally from Baramati who scored 162 in Mensa IQ test. Proud of her 😊

Geplaatst door Supriya Sule op zondag 7 mei 2017

Pred testom som bola trochu nervózna, ale potom to bolo fajn. Veľmi sa teším, že sa mi to podarilo tak dobre napísať,“ povedala Pawar pre Times of India.

Vďaka tomuto bola Pawar pozvaná, aby sa stala členkou britskej IQ spoločnosti Mensa. Do Mensy, jedného z najexkluzívnejších klubov na svete, môžu vstúpiť ľudia, ktorí sa svojim IQ kvalifikujú medzi géniov, ktorých predpokladaný počet v celosvetovej populácii je približne 2%. Založená bola Lancelotom Lionelom Wareom a Ronaldom Berrillom v roku 1946 v Oxforde. Hlavným poslaním Mensy je „Vyhľadávať ľudskú inteligenciu a následne ju využiť v prospech ľudstva“.

Rajgauri Pawar adlı 12 yaşındaki Hint kız, IQ testinden 162 puan alarak; Einstein ve Hawking gibi dahileri geride bıraktı.

Geplaatst door Bunları Biliyor musunuz? op zondag 7 mei 2017

Podľa Mensy, ktorá je aj najväčším a najstarším klubom pre ľudí s vysokým IQ, je Pawar jedna z 20 000 ľudí, ktorým sa to podarilo. Nie je však prvá a snáď ani posledná vo svojej vekovej kategórii. Zaradila sa medzi iné deti s rovnako úžasným výsledkom, medzi ktoré patrí napríklad dievča menom Nicole Barr, ktorá je taktiež z Británie a tento výsledok dosiahla ako dvanásť ročná, alebo len 10 ročný Aahil Jouher.

Nakoniec treba teda dodať, že dúfame, že sa toto dievča rozhodne naďalej rozvíjať svoj potenciál. Snáď jej členstvo v Mense nebude len uznania hodný papier, ale bude jej napomáhať rozširovať si obzory a využiť svoje schopnosti naplno, aby sa raz mohla zapísať medzi mená ako Albert Einstein či Stephen Hawking aj svojimi zásluhami pre vedu a ľudstvo, nie len svojim IQ.

Pozri aj: Stephen Hawking šokuje ďalším výrokom. Je presvedčený, že ľudstvo musí opustiť Zem do 100 rokov

interez.sk (Mária S.), ladbible.com


Komentovať (0)