elmundo.es

Podľa Stephena Hawkinga majú budúce generácie obrovský problém. Je totiž presvedčený, že zánik ľudstva je oveľa bližšie, než si myslíme.

Kolonizácia inej planéty behom najbližších sto rokov ako jediná možnosť pre prežitie ľudstva. Toto nie je výmysel konšpirátorov, ale jednoznačný názor uznávaného vedca.

Ľudia by mali opustiť Zem do 100 rokov, ak chcú prežiť. Upozorňuje na to sám Stephen Hawking. Svetoznámy teoretický fyzik tvrdí, že život na Zemi čelí príliš veľkému riziku, že bude zničený katastrofou – či už pádom asteroidov, neudržateľným nárastom populácie alebo klimatickými zmenami. Hawking plánuje rozšíriť toto vyhlásenie v novom dokumentárnom filme, ktorého cieľom je pomôcť budúcim generáciám.

QUOTES– Stephen Hawking Quotes on intelligence http://ift.tt/2jkQPMx

Geplaatst door Money Market Tips op zondag 15 januari 2017

Len vlani v novembri jeden z najinteligentnejších ľudí na svete pritom odhadoval, že ľudia na Zemi neprežijú ďalších 1 000 rokov. „Nemyslím si, že dokážeme prežiť nasledujúce tisícročie bez toho, aby sme opustili našu krehkú planétu. Preto chcem podporiť záujem verejnosti o vesmír. Náš pohľad naň sa za posledných 50 rokov neuveriteľne zmenil a som šťastný, že som mohol k tomu prispieť. Pre teoretických fyzikov, ako som ja, je táto doba úžasná,“ povedal profesor Hawking.

Skutočnosť, že my ľudia, ako jedna zložka z mnohých častíc prírody, sme boli schopní priblížiť sa k pochopeniu zákonov, ktoré riadia nás a náš vesmír, je podľa neho neskutočným úspechom.

V súvislosti s jeho knihou „Ako vytvoriť kozmickú loď“, Hawking povedal: „Som presvedčený, že život na Zemi je stále pod čoraz väčšou hrozbou vyhubenia, ktoré bude spôsobené nejakou katastrofou, ako je náhla jadrová vojna, geneticky upravený vírus alebo iné nebezpečenstvá. Ľudstvo nemá šancu na prežitie, pokiaľ nepôjde do vesmíru.“

Počas prejavu na Oxfordskej univerzity, Hawking študentom povedal: „Nezabudnite sa pozerať hore na hviezdy a nie dole na nohy. Snažte sa pochopiť zmysel toho, čo vidíte a premýšľajte nad tým, čo robí vesmír vesmírom. Buďte zvedaví. Nech sú vaše životné situácie akékoľvek, záleží len na tom, že sa nevzdáte.“

Pozri aj: 25 fotografií, ktoré vám ukážu, že Zem je úžasnou, no iba malou bodkou, v nekonečnom vesmíre

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články