Foto: von Johann Jaritz [GFDL oder CC BY-SA 3.0 at], vom Wikimedia Commons

Chystáte sa na dovolenku?

Nedeľa letného obdobia, august, sa pomaly blíži ku koncu. To však neznamená, že si ešte nemôžeme uchmatnúť medzi sviatkami pár dní voľna a vyraziť na rýchlo zbúchanú dovolenku. Ak sú prímorské krajiny mimo vášho rozpočtu, či už finančného alebo časové, máme pre vás typ, ktorý v minulosti využili aj hollywoodsky herec Kirk Douglas či iránska cisárovná. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Dokonca je celkom blízko a nie, nie je to Domaša. Na juhu Rakúska sa nachádza mesto Klagenfurt am Wörthersee. Miestni ho však poznajú aj pod rôznymi prezývkami, z ktorých najrozšírenejšia je „Rakúsky Karibik“. Najväčším lákadlom tohto mesta je totiž jazero Wörthersee, ktoré je výnimočné hneď z niekoľkých dôvodov. Ak dovolenka pri vode nie je pre vás, žiaden strach, Rakúsko ponúka množstvo krásnych miest o ktorých sme vám už priniesli článok v minulosti.

Wörthersee from Aussichtsturm Pyramidenkogel

Klagenfurt - Wörthersee

Prvým dôvodom prečo navštíviť Wörthersee je najmä teplá voda, ktorá v letných mesiacoch dosahuje teplotu až 27°C. Jazero pritom nie je obľúbené len u turistov, ale najmä medzi domácimi. Každoročne sa tu odohráva množstvo akcií. Či už hovoríme o hudobných podujatiach alebo o športových udalostiach, pri jazere sa to neustále hemží dobre naladenými Rakúšanmi. Pri návšteve určite nezabudnite na najvyššiu drevenú vyhliadkovú vežu na svete, Pyramidenkogel, ktorá sa týči 100 metrov nad Wörthersee.

Pyramidenkogel

Burg Hohenzollern ak.jpg
Wikimedia

Najväčšou dominantou jazera je hrad Hochosterwitz, ktorý sa týči 160 metrov nad ním. Patrí k neďalekému mestu Launsdorf a je považovaný za jeden z najimpozantnejších rakúskych hradov. Veľkým lákadlom však zostáva park Minimundus, v ktorom nájdete 156 modelov najznámejších architektonických skvostov z celého sveta.

20080701; Minimundus - Klagenfurt, Austria (S); 03

Klagenfurt sa môže pochváliť južanským podnebím, pre ktoré je vyhľadávaný miestnymi boháčmi. Tí tu radi trávia víkendy, zatiaľ čo slovenskí, maďarskí či slovinskí turisti sem chodia na plnohodnotné dovolenky. A tak by ste Klagenfurt určite mali navštíviť aj vy.

Pozri aj: Jedlo varené v zemi či prírodné wellness zdarma. 10 faktov o Azorských ostrovoch, ktoré vás presvedčia, že podobná krajina neexistuje

austria.info, hnonline.sk

Najnovšie články