Kyoko Proportion

branči / / News
Ako bojujete so stresom vy?

Odbúrať stres v dnešnej rýchlej a uponáhľanej dobe plnej depresií a veľkých očakávaní, nie je vôbec jednoduché. Hlavne pre študentov, keď je skúškové obdobie v plnom prúde a v indexe žiadna jednociferná známka.

Japonci však prišli s novou metódou, ktorá pomáha odbúrať aj to najväčšie napätie a stres. Volá sa Otonamaki. Metóda Otonamaki je veľmi prostá: pevne zviažu vaše telo a zakryjú vás do priehľadnej tkaniny, kde budete 20 minút relaxovať.

Aj keď táto metóda znie, a hlavne vyzerá skutočne desivo, ľudia si ju veľmi pochvaľujú. Cítia, ako ustupuje bolesť chrbta a bedier. Ďalším ľuďom táto terapia pomáha v bojovaní proti stresu a napätiu, cítia sa v absolútnej pohode.

Metódu predstavila pôrodná asistentka Nobuko Watanabeová, ktorá taktiež vymyslela materský pás, ktoré Japonky taktiež vo veľkom využívajú. Prvýkrát bola táto metóda testovaná už v roku 2015, keď si ju skúsilo 70 praktikantov. Už vtedy ju hodnotili veľmi pozitívne, prinášala im absolútny pocit relaxácie a takmer všetkým uvoľnila napätie v chrbte.

Aj keď je metóda momentálne trendom, neznamená to, že sa aj v budúcnosti uchytí. Nemusia sa báť ani klaustrofobici. Doktori si myslia, že metóda nemusí mať až také priaznivé účinky na chrbticu, vzhľadom na to, v akej polohe ležíte.

Pozri aj: 15 múdrych vychytávok z Japonska, ktoré by sme okamžite mali začať používať aj na Slovensku

unilad.co.uk


Komentovať (0)