nytimes.com

Stella / / News
Znova sme veľa stratili.

Druh tohto vlka je v dnešnej dobe už prakticky vyhynutý. Avšak, napriek tomu bol tento vzácny vlk zastrelený vo vnútri slávneho Yellowstonského národného parku v USA. Ako sa niečo také môže v dnešnej dobe stať? 

Turisti zrejme našli toto zviera ešte minulý mesiac v severnej časti parku. Vtedy bolo na žive, ale kvôli početným zraneniam muselo byť utratené. Podľa hlásenia z pitvy mala táto vlčica 12 rokov, čiže dvojnásobný vek priemerného vlka a bola zastrelená puškou.

Podľa vedúcich parku, siahalo územie tejto vlčice od Hayden Valley až po rieku Firehole. Vedúci parku sa vyjadrili: „Už viac ako deväť rokov sme túto samicu evidovali ako alfa. Mala s alfa samcom viac ako 20 mláďať.“ Bola to alfa samica, ktorá bola vzácna aj pre ďalšiu vec – patrila k trom bielym vlkom v Yellowstone. Park ponúkol odmenu vo výške 4 500 eur tomu, kto ponúkne o strelcovi nejaké informácie.

static.lakana.com

Úrady sa domnievajú, že sa poľovníci mohli zapojiť do plienenia vlkov práve preto, lebo korisť vlkov tvorí veľká lovná zver a dobytok. Vyhlásenie Národného Parku Yellowstone je jednoznačné – streľba nebola náhodná.

„Vlčica patrila k jedným z najviac vyhľadávaných zvierat v parku. Návštevníci ju milovali, prezerali si ju a fotografovali,“ povedali vedúci parku.

Populácia vlkov bola v dvadsiatych rokoch 20. storočia z Yellowstonu vyhnaná, pretože bola považovaná za nebezpečenstvo pre ostatné voľne žijúce zvieratá. V roku 1995 boli do parku znova privedení, hlavne preto, aby sa ich počty zvýšili.

fox8.com

Škoda, ktorá bola parku týmto činom vytvorená, je nezaplatiteľná. Vlčica patrila k vzácnej časti tejto vlčej skupiny Yellowstonu. Je hrozné to, čoho všetkého sa vie človek dopustiť.

Pozri aj: Fotografovi sa podarilo zachytiť zvláštny záber. Indická opička oplakávala svoje „mŕtve“ mláďa

interez.sk (Stella K.), ladbible.com
0
Komentovať (0)