Foto: Unsplash

Na dovolenku nikdy nie je neskoro.

Ak sa nechcete zmieriť s tým, že leto na Slovensku končí, stále môžete vyraziť za teplom k moru. Aj počas septembra či októbra Európa ponúka príjemné počasie. Vycestovať za ním môžete napríklad na obľúbený grécky ostrov Korfu, kde sme teraz pre vás našli veľmi lacné letenky. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pozreli sme sa, za koľko sa môžete dostať na Korfu v septembri či októbri a dobrou správou je, že letenky si môžete kúpiť za akciové ceny.

Foto: Screen kiwi.com

Letenky za pár eur

počas nasledujúcich dvoch týždňov sú ceny leteniek na Korfu veľmi výhodné. Z Viedne si sem pohodlne zaletíte už za 18 eur. V októbri sú tieto ceny ešte priaznivejšie a zoženiete ich dokonca za 14 eur. Za takúto cenovku nájdete letenku napríklad na 10. októbra. Termínov v tejto cene však nájdete viac.

Za spiatočnú cestu dáte napríklad 39 eur, ak sa na ostrove rozhodnete stráviť 8 nocí. Let trvá 1 hodinu a 50 minút, takže ak vás náhodou nezastihne meškanie, cesta je veľmi rýchla. Okrem toho výhodou cestovania v týchto mesiacoch do prímorských destinácií je, že tu natrafíte na menej ľudí a napríklad aj ceny ubytovania môžu oproti júlu a augustu klesať.

Pláž Porto Timoni, foto: Unsplash

Čo robiť na Korfu?

Ostrov Korfu je známy pre svoje azúrové more, útesy a pláže. Za návštevu stoja aj miestne dedinky, ktoré môžete prebrázdiť naprieč ostrovom a načerpať ich atmosféru. Jednou z najznámejších atrakcií ostrova je Kanál lásky. Ide o unikátnu fotogenickú pláž, kde okrem kúpania sa stojí za to aj prechádzka pri západe slnka po okolitých útesoch. A ak hľadáte pláž, ktorá na vás vyskakuje hádam pri každej zmienke o Korfu, nesie názov Porto Timoni a je ideálna napríklad aj na šnorchlovanie.

V článku sa nachádzajú partnerské odkazy

Najnovšie články