glbimg.com

Vladimíra Legíňová / / News
Nokia 3310 sa vracia. Krajiny bez 2G siete majú smolu.

Nokia oficiálne predstavila staronovú, ale obľúbenú 3310-tku. Má to ale jeden háčik. Mobil je síce zmodernizovaný, no funguje na 2G sieť, ktorú už v niektorých krajinách prestali prevádzkovať. Táto sieť už skončila napríklad v USA a v Kanade.

2G siete prestali používať aj v Austrálii, Singapure, vo Švajčiarsku či Taiwane. Je dosť pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti skončí 2G sieť aj v iných krajinách, čo nie je veľmi perspektívne pre túto „staronovinku“. Preto, ak si chcete tento telefón kúpiť a často cestujete či nežijete v niektorej „2G krajine“, mali by ste jeho kúpu zvážiť.

thetimes.co.uk

Nová Nokia 3310 okrem toho primárne podporuje sieť GSM 900 MHz a 1800 MHz. Tie používajú aj v afrických či ázijských krajinách. Batéria novej 3310-tky vydrží celý jeden mesiac v stand-by režime a až 22 hodín telefonovania. Vo výbave, samozrejme, nechýba stále populárna hra Snake.

Nokia mala byť k dispozícii tým, ktorí radi cestujú, oceňujú dobrú výdrž batérie a chcú alternatívu k smartfónu. Podpora 2G siete však môže mať za následky to, že sa budú mobily predávať menej, ako plánovali.

Tom Warren / The Verge

Otázkou zostáva, či majú ostatné krajiny smolu alebo sa spoločnosť Nokia naozaj zamerala hlavne na európsky trh a východ.

Pozri aj: Nokia 3310 je oficiálne predstavená. Pozrite sa, ako bude vyzerať

interez.sk (red), unilad.co.uk


Komentovať (0)