Foto: Pixabay/Pixabay

Veria, že je to správny spôsob, ako opäť nastoliť poriadok na školách.

Kedysi bolo dať dieťaťu jednu „výchovnú“ považované za normálnu vec, ktorú robia všetci a výjavy, ako napríklad bitie pravítkom do brušiek prstov, ktoré dnes poznáme už len z filmov, boli v školách bežnou záležitosťou. Dnes sú fyzické tresty, ako na školách tak i doma všeobecne považované za nehumánny spôsob trestania dieťaťa a na Slovensku sú v rámci škôl aj zakázané zákonom. Tak to ale nie je vo viacerých amerických štátoch a jedným z nich je Texas, v ktorom sa tri školy rozhodli tento typ trestu opäť zaviesť.

Tri školy v Texase sa rozhodli opäť zaviesť fyzické tresty. Ide konkrétne o školy v školskom okrese mesta Three Rivers.

Tieto tresty však nebudú vykonávané bezhlavo. Budú zavedené pravidlá, ktoré povoľujú jediné udretie za jeden priestupok a tento trest môže byť vykonaný len špeciálne určeným dreveným pádlom. Jedná sa o základné aj stredné školy, čiže medzi žiakov týchto škôl spadajú deti vo veku 4-18 rokov.

PicFreak/Wikipedia

Tieto tresty však nebudú povinné. Pri nástupe do školy bude rodičom detí daná možnosť, a tak tieto tresty budú vykonávané iba na deťoch rodičov, ktorí k tomu dajú svoj písomný súhlas.

„Pokiaľ rodič nebude súhlasiť, budeme plne rešpektovať jeho rozhodnutie,“ povedala Mary Springs, správkyňa Three Rivers Independent Schools District.

Veria, že opätovné zavedenie fyzických trestov je správny výchovný krok, ktorý povedie k tomu, že deti bité za neposlušnosť sa začnú takémuto správaniu vyvarovať ako v škole, tak aj neskôr v živote.

Tento nápad pochádza od Andrewa Amara, ktorý ma na starosti koordinovanie správania na školskej pôde. Ten prehlásil, že s tým má dobré skúsenosti : „Mne to ako dieťaťu veľmi pomáhalo a okamžite som na to reagoval. Vedel som, že ak urobím niečo zlé, tak ma zbijú a to som ozaj nechcel.“

Mary Springs ďalej dodala: „Po odskúšaní preveríme, koľko prípadov bolo ohlásených tento rok v porovnaní s minulým a v ktorých z nich bol využitý fyzický trest. Ak to zníži ich počet, tak budeme vedieť, že sme spravili správne rozhodnutie.“

Pixabay

Fyzický trest je podľa National Association of School Psychologicst zadefinovaný ako: „Úmyselné spôsobenie fyzickej bolesti študentovi pomocou využitia hrubej sily, so zámerom potrestať a napraviť jeho správanie.“
Snahy o celonárodný zákaz fyzických trestov boli časté, posledný pokus bol v roku 2016, od vtedajšieho ministra školstva, Johna B. Kinga. Napriek tomu sa zistilo, že 110 000 Amerických študentov ročne, je obeťami fyzických trestov.

Keďže to zo zákona môžu, treba už len čakať, či to naozaj bude tak efektívne ako dúfajú a či sa to s ohľadom na dobrovoľný súhlas vôbec uchytí.

Pozri aj: Táto škola sa rozhodla, že nahradí tresty pre žiakov meditáciou. Výsledky sú vynikajúce

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)