Táto fotka pochádza z hlavného mesta Ukrajiny. Státisíce ľudí protestovali a bojovali za odstúpenie prezidenta Yanukovicha. Na fotke od Andrewa Meakovskiho vidíme Markiyana Matsekha, ktorý hrá na klavíri pred bariérou policajných tiel, ktoré chránia prezidentský úrad. Jeden z organizátorov protestov povedal, že Matsekh hral napríklad Chopina alebo legendárne We are the Champions od Queen.
Na prvej fotografii Arisa Messinisa vidíme scénu z lýbijskej občianskej vojny z roku 2011. Práve prebiehala prestrelka medzi stúpencami Kaddáfího a rebelmi, ale ani to nezabránilo neznámemu mužovi, aby len tak na ulici hral na svojej gitare. Ako sám Aris povedal, neznámy gitarista sa snažil povzbudiť ostatných bojovníkov, ale priamo boja sa sám nezúčastnil, zostal verný svojej hudbe.
Davide Martelo sa práve nachádzal v bulharskej Sofii počas svojho celosvetového turné, kedy televízne noviny z celého sveta zaplavili zábery z tureckých protestov spojené s násilím. Na druhý deň sa už tento taliansky klavirista vybral do Istanbulu a usadil sa na námestí Taksim. Uprostred protestov hral 3 noci po sebe a dokonca dal aj 13 hodinový klavírny maratón. Ako sám povedal, bolo pre neho potešením zdieľať svoje pocity s ľuďmi, ktorí zabudli na protesty a vychutnávali si hudbu. Začínal si uvedomovať, že práve umenie a teda aj hudba, môžu zmeniť mnohé situácie k lepšiemu a zastaviť násilie.
Na fotografii od Mikhaila Evstafieva vidíme hudobníka Vedrana Smailoviča, ktorý je známy ako Čelista zo Sarajeva. Fotka vznikla v roku 1992 počas vojny, ktorá prebiehala v Bosne. Vedran hrával často zadarmo na pohreboch, kde sa pochovávali obete vojny a na zábere nižšie ho vidíme hrať v zničenej Národnej knižnici. Tá bola zdevastovaná po jednom zo srbských útokov a zničené tak bolo obrovské množstvo vzácnej literatúry.
7-ročná Charlotte Neve pozerala so svojou mamou a sestrou DVD, keď v tom dostala mozgovú porážku. Po dvoch operáciach, ktoré mali zabrániť krvácenie v mozgu, upadla Charlotte do kómy. Doktori odkázali jej mame, nech sa pripraví na to najhoršie. Keď sa s ňou išla poslednýkrát rozlúčiť a dať jej posledné objatie, začala v rádiu hrať pesnička od Adele, Rolling in the Deep. Tú si zvykli spolu spievať. Mamina ju začala spievať jej spiacej dcérke, kedy sa zrazu Charlotte usmiala. Do dvoch dní začala hovoriť, zaostrovala farby a vedela vstať z postele. Postupne sa opäť naučila chodiť a čiastočne sa jej obnovil zrak.