Foto: facebook.com (Dopravný podnik Bratislava)

Indická rodina z Dubaja má neobvyklú záľubu.

Asi by ste museli dlho hľadať niekoho, kto by sa na adresu dopravného podniku Bratislava vyjadroval iba pozitívne. A ešte asi dlhšie niekoho, kto by bol ochotný precestovať tisíce kilometrov iba preto, aby sa povozil na električke v Bratislave. No také niečo sa naozaj stalo. 

Na facebookovej stránke Dopravného podniku Bratislava sa objavil post, v ktorom informujú o milej udalosti. Na konečnú električky 4 prišiel 13-ročný Emmanue s celou svojou rodinou. Všetci sú veľkí fanúšikovia električiek a cestujú po celom svete, aby postupne spoznávali všetky prevádzky. Kvôli tým bratislavským prileteli až z Dubaja, rodina inak pochádza z Indie.

Dopravný podnik Bratislava píše: „Ich príbeh natoľko dojal, že sme im ukázali všetko, čo sa dalo. Ako sa nová električka ovláda, vyskúšali si zazvoniť a každý si urobil na pamiatku fotku z kabíny vodiča.“

Ďalej uvádza, že z bratislavských električiek boli nadšení. Podľa rodiny Škodovky ForCity patria k najkrajším električkám, aké vo svete videli.

Ako uvádza portál startitup.sk, tím DPB veľmi teší, že Bratislavčanov môžu voziť tak modernými a klimatizovanými vozidlami, ktoré svojim dizajnom i technickým riešením patria k svetovej špičke.

Dopravný podnik chystá aj deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v druhej polovici mesiaca september v rámci Európskeho týždňa mobility. Tam si budú môcť návštevníci prezrieť električky zblízka.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )