Foto: TASR / AP / Studiya Kvartal-95

Komédia sa po rokoch stala mimoriadne žiadanou, Netflix teda vyhovel požiadavkám svojich divákov.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v uplynulých týždňoch prežíva náročné chvíle, no nevzdáva sa a snaží sa bojovať za svoju krajinu. Práve toto jeho odhodlanie zaujalo ľudí z rôznych kútov sveta, ktorí sa rozhodli pozrieť si filmy, v ktorých sa v minulosti objavil. Dnes už snáď každý počul o seriáli, v ktorom sa nečakane stane prezidentom. Stal sa hitom a jeho scenár sa navyše zopakoval aj v realite. Odteraz ho nájdete opäť na Netflixe. 

Článok pokračuje pod videom ↓

„Žiadali ste ho a je späť,“ uviedol Netflix na Twitteri. „Seriál Sluha národa (Servant of the People) je opäť dostupný na Netflixe v USA. V satirickom komediálnom seriáli z roku 2015 hrá Volodymyr Zelenskyj učiteľa, ktorý sa nečakane stane prezidentom po tom, ako sa video, v ktorom sa sťažuje na korupciu, náhle stane virálnym,“ píšu na Twitteri.

Jeho tri série vznikli v rokoch 2015, 2017 a 2019. Seriál sa stal na Ukrajine veľkým hitom a odštartoval Zelenského politickú kariéru. V marci 2018 bola zaregistrovaná rovnomenná centristická strana (SN). Zelenskyj sa ako jej kandidát stal v apríli 2019 novým ukrajinským prezidentom a v druhom kole volieb získal vyše 70 percent hlasov.

Francúzsko-nemecký televízny kanál Arte vysiela Sluhu národa on-line od vlaňajšieho novembra, pričom sa odvoláva na obrovský divácky záujem.

Od začiatku vpádu ruskej armády na Ukrajinu (24. februára) si zabezpečilo vysielacie práva na daný seriál viacero európskych televíznych staníc ako Channel 4 (Británia), ANT1 (Grécko) či Pro TV (Rumunsko). Netflix ho pôvodne vysielal v rokoch 2017 – 2021.

Tip: Ako sme už spomínali, seriál Sluha národa je dostupný na Netflixe v USA, u nás si ho však môžete jednoducho pozrieť tiež. Stačí, ak si prestavíte jazyk streamovacej služby na anglický a nájdete ho v knižnici služby.