Foto: youtube.com (Barcroft TV)

Krásna a mladá Kaylee Moats sa nenarodila ako normálna žena. Kvôli vzácnemu syndrómu jej totiž chýba vagína a pre svoju túžbu mať raz deti a viesť s partnerom úplne normálny život preto teraz musí bojovať.

Kaylee Moats, 22 ročná žena z Arizony, sa už od narodenia potýka so zriedkavou genetickou poruchou, ktorá jej značne komplikuje ako verejný, tak i súkromný život. To, čo je jedným zo základných znakov ženskosti, na jej tele totiž chýba. Aké je to pre ženu žiť bez vagíny a dá sa s tým vôbec niečo spraviť?

To, že s jej telom niečo nie je v poriadku, si Kaylee všimla už v 18 rokoch. Narozdiel od všetkých dievčat v jej okolí totiž Kaylee ešte stále nedostala menštruáciu. Rozhodla sa preto zájsť za gynekológom, ktorý jej na základe snímkov z ultrazvuku oznámil šokujúcu správu – nemá maternicu, krčok maternice ani samotnú vagínu.

youtube.com

Necítim sa kvôli tomu ako úplná žena„, prezradila v rozhovore pre Barcoft TV. „Snažím sa akceptovať samú seba takú aká som„.

Kaylee bola diagnostikovaná so zriedkavým Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser (MRKH) syndrómom, ktorý postihuje približne jedno z každých 4500 novorodených dievčat. Príčinou je nesprávny vývin reprodukčných orgánov počas embryonálneho vývinu jedinca. To má za následok neúplne vyvinutú, alebo úplne absentujúcu maternicu, krčok maternice a vagínu. Tento syndróm je geneticky kódovaný a postihuje preto iba ženy. Prekvapivo však vaječníky, ako aj vonkajšie genitálie, podstupujú úplne normálny vývin. To, že niečo nie je v poriadku, sa preto nedá zistiť na prvý pohľad a väčšina žien na to príde až po návšteve gynekológa.

youtube.com

V niektorých prípadoch sa tento nezvyčajný stav dá riešiť aj bez chirurgického zákroku. Využívajú sa k tomu takzvané „vaginálne rozťahovače“ – prístroje so špeciálne navrhnutými plastovými trubicami, ktoré buď vytvoria úplne novú, alebo zväčšia už existujúcu, no nedostatočne vyvinutú vagínu. V opačnom prípade nastupuje na scénu chirurgický zákrok, ktorý sa označuje ako vaginoplastika.

V prípade Kaylee prichádza do úvahy iba druhá možnosť. „Ďalším krokom bude rekonštruktívny zákrok, v ktorom mi chirurgovia vytvoria novú vagínu“ povedala v rozhovore. „Zvažovali sme aj jednoduchšiu zmenu pohlavia„, no od tejto varianty sa neskôr upustilo.

Veľkým problémom sú však financie. Takýto náročný zákrok stojí približne 15 tisíc dolárov (13 tisíc eur) a žiaľ, žiadna poisťovňa ho neprepláca. Jej sestra Amanda preto založila internetovú zbierku, kde jej ľudia mohli prispieť dobrovoľnou čiastkou. V čase písania tohto článku sa pre Kaylee vyzbieralo už takmer 17 tisíc dolárov, z čoho má určite obrovskú radosť.

To, že si budem moc dovoliť podstúpiť takýto zákrok, pre mňa veľa znamená. Konečne sa budem cítiť normálne a budem mať všetky časti tela, ktoré majú aj iné ženy„, zdôverila sa Kaylee.

youtube.com

V jej boji ju podporuje aj priateľ Robbie Limmer, s ktorým sa spoznala na vysokej škole. Kaylee o ňom prezradila, že je pre ňu veľkou podporou a sexuálnu stránku ich vzťahu zatiaľ úplne ignoruje. „Vedomie, že ma Robbie akceptuje takú aká som a nevníma ma ako menejcennú ženu, ma robí neskutočne šťastnou„. Jej veľkým snom je mať v budúcnosti s partnerom deti, čo je kvôli neporušeným vaječníkom teoreticky možné.

Všetko však bude závisieť od výsledku operácie. Všetci preto Kaylee držíme palce a veríme, že po úspešnej operácii sa bude konečne cítiť ako normálna žena.

Pozri aj: Čo treba robiť, aby mala žena vždy orgazmus? Vedci našli na túto otázku odpoveď

livescience.com

 

Príbehy
0
Komentovať (0)