Continental film

branči / / Film
Film Únos prichádza s trailerom a šokuje aj svojim filmovým plagátom: Ukrižovaný mladík na dvojkríži, pod ním trojvršie smetiska a v pozadí bratislavský hrad.

Film Únos scenáristky a režisérky Mariany Čengel Solčanskej sa nechal inšpirovať skutočnými udalosťami únosu prezidentovho syna a atmosférou polovice deväťdesiatych rokov. Mafia prepletená s tajnými službami, moc, ktorá sa neštíti najhorších praktík a naivní dobráci, ktorí si myslia, že spravodlivosť predsa musí existovať. Lenže mafia sa neštíti smrti. Vyrieši mladá novinárka záhadný a krutý odkaz – bratovu hlavu pohodenú v igelitke? Vyrieši vyšetrovateľ prípad, ktorý vyzerá jasne, avšak jeho výsledky by podťali nohy najmocnejším?

Pravda síce existuje, ale kto ju potrebuje vedieť? Od 20. januára môžu diváci v slovenských kinách vidieť trailer k filmu Únos.

Na plagáte k filmu visí na symbolickom dvojkríži zapichnutom na trojvrší zo smetiska ukrižovaný mladík, policajt, ktorý chcel pomáhať spravodlivosti. Deväťdesiate roky minulého storočia sa nevrátia, ale ich tieň visí nad nami dodnes. Film Únos príde do kín 2. marca 2017.

Viac o filme Únos nájdete aj tu.

TS Continental film (Emil Zvarík)
0
Komentovať (0)