unos.sk

Keď v novembrových uliciach roku 1989 bojovali ľudia za demokraciu, chceli konečne štát, kde vládne spravodlivosť, štát, v ktorom bude tajná polícia slúžiť občanom. Netušili, že slúžiť bude, ale len vybraným občanom. A dokonca ruka v ruke s mafiou...

Nový slovenský film ÚNOS pripomína, že k spravodlivému a čestnému štátu sa stále len blížime a kým sa s minulosťou nevyrovnáme, tak o demokratickej spoločnosti budeme len rozprávať.

Najnovší teaser k filmu Mariany Čengel Solčanskej (Legenda o Lietajúcom Cypriánovi, Miluj ma alebo odíď, Láska na vlásku) – nám predstavuje situáciu, v ktorej sa šéf tajnej služby rozpráva s vyšetrovateľom únosu prezidentovho syna. Vlastne nerozpráva, ale vysvetľuje mu, ako to má celé chápať.

[youtube uzIonCJtpcI 720 410]

A keď niekto hovorí niečo iné? Ak sú indície a dôkazy, že do únosu prezidentovho syna sú zapojení mafiánski grázli vedno s tajnou políciou? Existujú vždy prostriedky, ako nepohodlných odstrániť.

Najnovší teaser k filmu Únos prichádza symbolicky pri príležitosti 17. novembra, pripomienky novembrových udalostí, od ktorých sme očakávali očistu našej spoločnosti,“ hovorí režisérka Mariana Čengel Solčanská. „Nevyšetrenie najväčšieho politického zločinu moderných dejín Slovenska zostáva škvrnou na našej demokracii a je pošpinením ideálov, pre ktoré sme v Novembri 89 neváhali vzoprieť moci.“

[youtube 0wC80BitwY0 720 410]

V slovenských kinách sa môžete na film tešiť už 2. marca 2017.

TS Continental Film
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )