Zločiny páchali ľudia už od nepamäti no  nie všetky činy boli potrestané. Niektoré zločiny neboli dokonca vyriešené dodnes. Prečítajte si tretiu časť najdesivejších kriminálnych...

Zločiny páchali ľudia už od nepamäti no  nie všetky činy boli potrestané. Niektoré zločiny neboli dokonca vyriešené dodnes. Prečítajte si tretiu časť najdesivejších kriminálnych prípadov všetkých čias.

The Zodiac Killer

V období medzi decembrom 1968 a októbrom 1969 v severnej Kalifornii zaútočil neznámy páchateľ na 7 ľudí, z ktorých aj 5 zabil. Získal prezývku The Zodiac kvôli jeho záhadným listom, ktoré posielal novinám. Tie zase rozoberali jeho šialenstvo a ponúkali tipy na ďalšie vraždy. Jeho podpisom bol symbol, ktorý môžete vidieť na obrázku.
Zodiac Killer (doslova zodiakový vrah) bol sériový vrah z USA, ktorý páchal svoje trestné činy koncom 60. rokov 20. storočia v okolí Severnej Kalifornie. Jeho identita je dodnes neznáma. Známy je predovšetkým vďaka svojim listom, ktoré posielal do redakcií najznámejších novín. Tieto listy obsahovali celkovo štyri kryptogramy, no vyriešené zostali len tri. Aj napriek tomu, že sa Zodiac pochválil vo svojich listoch až 37 vraždami, polícia mu pripisuje „len“ 5 (dvoch ľudí len zranil). Vraždy sa odohrali medzi decembrom 1968 až októbrom 1969. Sanfranciská polícia v roku 2004 prípad uzavrela, ale začiatkom roku 2007 sa k nemu opäť vrátila. Zatiaľ však bez akéhokoľvek výsledku.
kriminalne2
Jeho podpisom bol tento symbol, ktorý zanechával na svojich obetiach a na listoch, ktoré posielal do redakcií novín.
0
Uložiť článok
Komentovať