Foto: Fox 2000 Pictures

Ľuboš Belko / / Film
Leto sa nezadržateľne blíži spolu s príchodom júna, a tak sme si pre vás nachystali ďalší prehľad filmových noviniek, na ktoré sa v priebehu nasledujúcich týždňov môžete tešiť.

To, že prichádza leto prináša každoročne mnohé pozitíva. Je teplo, vonku je dlhšie svetlo, svet sa javí farebnejší a je to hlavná dovolenková sezóna. Samozrejme sú tu aj zápory, ako napríklad divadelné prázdniny alebo obdobia ukrutného sucha. Divadlo však môžete nahradiť rozmanitým spektrom festivalov a kino sa predsa nikam nepoberá.

Aby ste sa mohli uistiť, že aj tento mesiac návšteva kina stojí za to, vybrali sme pre vás 11 titulov, na ktoré sa môžete v tomto mesiaci tešiť.

Debbina 8

Dátum premiéry: 07.06.2018

Ani by sme sa nečudovali, keby ste voči tomuto titulu boli mierne skeptickí. Debbina 8 alebo v originálnom znení Ocean’s 8 je už štvrté pokračovanie tejto série. Niet sa však čoho obávať. V pôvodnej, pánskej verzii (nie v tej z roku 1960 s Frankom Sinatrom) sa nám predstavili najväčší hollywoodski velikáni, ako George Clooney, Matt Damon, Brad Pitt či Al Pacino, čo bola viac menej záruka úspechu. A inak tomu nebude ani v prípade Debbinej 8, kde sa nám ukážu Sandra Bullock, Cate Blanchett či Anne Hathaway. Nie je však všetko len o hviezdach a tešiť sa môžeme aj na skvelú réžiu Garyho Rossa.

Taguj!

Dátum premiéry: 14.06.2018

Partia niekoľkých štyridsiatnikov sa každoročne stretáva, aby hrali naháňačku, ktorá trvá už od čias, kedy chodili na strednú. To je skutočný príbeh, ktorý bol sfilmovaný do fantastickej filmovej podoby. Keďže je o dobré komédie často núdza, môžeme byť radi, že z času na čas príde aj zaujímavý a prekvapivý titul, ako tomu bolo naposledy v prípade Nočnej hry. Taguj! nám pripraví poriadne nadupaný a humorný zážitok, ktorý si rozhodne nenecháme ujsť a nemali by ste ani vy.

Ghost Stories

Dátum premiéry: 07.06.2018

Britská kinematografia sa od tej hollywoodskej mierne líši. Obzvlášť, čo sa týka hororov. V hlavnej úlohe uvidíme Anyho Nymana, ktorý sa tentokrát rozhodol debutovať aj réžiou a scenárom. Spoločne s ním sa na plátne objaví Martin Freeman, ktorá nám už preukázal svoj nezameniteľný talent v seriáloch Fargo a Sherlock a filmoch, ako Cargo či Hobit. A v poviedkovej duchárine s názvom Ghost Stories, nám určite obaja majú čo ukázať.

Sicario 2

Dátum premiéry: 28.06.2018

Prvý film s názvom Sicario utŕžil ohromný úspech. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Coolový akčňák vždy poteší oko aj náročnejšieho diváka, ktorý nie je „ortodoxne“ vysadený na intelektuálne tituly. A presne taký titul Sicario bol. Zároveň pôsobí veľmi autenticky, čomu pomohol šikovný kanadský režisér Denis Villeneuve. Ak sa vám toto meno s ničím nespája, možno vám osviežia pamäť tituly, ako Unesené, Prvý kontakt či Blade Runner 2049. Druhé pokračovanie si do parády zobral Stefano Sollima, autor talianskej Suburry a sme presvedčení, že fanúšikov filmu určite nesklame.

Ja Simon

Dátum premiéry: 14.06.2018

Hlavnú úlohu v americkej komédii Ja Simon si zahral Nick Robinson, ktoré si môžete pamätať z titulov ako Jurský svet alebo Piata vlna. Nos na tie správne tituly mladý herec rozhodne má a my veríme, že to potvrdí aj s jeho najnovším titulom. Film sleduje pochopiteľne príbeh Simona. Ten sa bojí, že okolie nepochopí jeho sexuálnu orientáciu, o ktorej komunikuje s jedným zo svojich spolužiakov cez mailovú konverzáciu. Odrazu sa mu však začne vyhrážať jeden z jeho spolužiakov, ktorý chce, aby mu dohodil pôvabnú Abby. Inak ich konverzáciu zverejní.

Pat & Mat opäť v akcii

Dátum premiéry: 21.06.2018

Asi každému sú známe tieto podarené postavičky v pletených čiapkach, ktorým sa nič nedarí. Ich um všetko pokaziť a každý jeden proces dotiahnuť k absolútnej nedokonalosti, si získal srdcia mnohých, nielen detských divákov. Osudy týchto dvoch expertov nás spolu so svojim nezameniteľným soundtrackom zabávajú už od roku 1976. Už čoskoro sa na nich môžeme tešiť v celovečernom filme.

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný

Dátum premiéry: 14.06.2018

Priezvisko najväčšieho drogového baróna, Pabla Escobara, sa skloňuje už dlhé roky. O čosi viac od roku 2015, kedy Netflix prišiel so seriálom Narcos. Ten rozpráva príbeh o Escobarovom vzostupe na vrchol, no aj o jeho tvrdom páde. Napriek tomu, že seriál je veľmi presný, stále je okolo tohto muža mnoho nevypovedaných príbehov. Jedným z nich je rozprávanie španielskej novinárky Virginie Vallejo, ktorá si s ním prežila vášnivý románik. Pôvabnú žurnalistku si zahrala Penelope Cruz, zatiaľ čo v úlohe Escobara uvidíme fantastického Javiera Bardema.

Až příjde válka

Dátum premiéry: 28.06.2018

Český dramatický dokument Až příjde válka sleduje príbeh Petra. Ten má na prvý pohľad úplne obyčajný a usporiadaný život. Chodí s pekným dievčaťom, býva u rodičov a podarilo sa mu dostať na vysokú školu. V skutočnosti sa však pod týmto pekným obalom ukrýva jeho ozajstný život. Ten patrí domobrane, ktorá si hovorí Slovenskí Branci, ktorá má oddiely po celom Slovensku. Viac než vojenský výcvik však ich tréningy pripomínajú hru na diktatúru a ich šéf je presvedčený o svetlej budúcnosti. Jeho odhodlanie tu však nekončí, chce osloviť celú spoločnosť a stať sa veľkým politikom.

Láska bez bariér

Dátum premiéry: 21.06.2018

Milá romantická komédia Láska bez bariér je dielom režiséra a scenáristu Francka Dubosca. Ten si vo filme zahral aj hlavnú úlohu sukničkára Jocelyna, ktorý na zvádzanie žien používa stále tie isté triky. Jedného dňa sa usadí na vozíček, ktorý mu ostal po matke a stretne sa so sympatickou ženou, ktorá sa chce oňho starať. Hlavný hrdina nechá situáciu zájsť tak ďaleko, že zavíta na obed k jej rodičom. Tu sa zoznámi s jej sestrou Florence, ktorá tiež sedí na vozíčku, no ona sa nemôže postaviť, kedy sa jej zachce. Všetko sa však začne zamotávať, keď sa do nej Jocelyn bezhlavo zamiluje.

Psí detektív

Dátum premiéry: 28.06.2018

Rodinné komédie, v ktorých v hlavných úlohách ľudí vystriedajú personifikované zvieratá, sa vždy tešili veľkej obľube. Najznámejším z takýchto príklad bude zrejme Lady a Tramp, avšak len v animovanej podobe. V prípade hraných snímkov by sme však mohli hovoriť napríklad o snímku Mačky a Psy. A pre fanúšikov tejto žánrovky tu máme Psieho detektíva, ktorého tiež môžete vidieť vo svojom kine už tento mesiac.

Jurský svet: Zánik ríše

Dátum premiéry: 21.06.2018

Keď v roku 1993 uzrel svetlo svet Jurský park, išlo o ohromnú senzáciu. A veľmi podobne je na tom aj modernejšie pokračovanie Spielbergovej série. Jurský svet prichádza do kín už tento mesiac a máme sa skutočne na čo tešiť. Ľudia sa musia v poslednom pokračovaní vrátiť na exotický ostrov Isla Nubar, keďže na ostrove má čoskoro vybuchnúť sopka a dinosaurom opäť hrozí vyhynutie. Hlavných hrdinov však na ostrove čaká nepríjemné prekvapenie, ktoré by náš svet mohlo vrátiť späť o niekoľko miliónov rokov.

Pozri aj: Strach, úzkosť aj panické záchvaty. Toto je 10 najlepších filmov o tom, aká zdrvujúca je osamelosť

0
Komentovať (0)