Foto: Facebook.com (Štefan Polgári, Múzeum Mobilov Dobšiná)

 Tlačová agentúra Reuters s celosvetovou pôsobnosťou si všimla Múzeum starých mobilov v Dobšinej.

Jedinečná zbierka zaujala aj renomovaný americký denník The New York Times, ktorý vo štvrtok zverejnil agentúrny príspevok na svojom webovom portáli.

„V období, keď každý mesiac prichádzajú na trh nové smartfóny, ponúka slovenský nadšenec technológií vo svojom múzeu starých telefónov výlet do histórie – keď mobily vážili viac než dnešné počítače a väčšina ľudí si ich nemohla dovoliť,“ mohli si prečítať čitatelia amerického denníka.

Človek tak prehrabáva archív a nájde Nokiu 5110 v krásnom kryte a "kawasaki ninja" 💚 krikľavo zelenej farbe 🙂 Šup s ňou na výslnie 🙂

Posted by Múzeum Mobilov Dobšiná on Samstag, 2. September 2017

Dvadsaťšesťročný Slovák Štefan Polgári začal zbierať telefóny pred viac než dvoma rokmi a dnes má 1500 modelov alebo 3500 telefónov celkovo, keďže niektoré modely má po viacerých kusoch. Múzeum zaberá dve izby v jeho dome v malom meste Dobšiná a otvorené bolo vlani.

Posted by Múzeum Mobilov Dobšiná on Sonntag, 26. Juni 2016

„V zbierke je aj 20 rokov starý Siemens S4 podobajúci sa na tehlu, ktorý, keď prišiel na trh, stál obrovskú sumu – 23.000 slovenských korún, čo je viac než dvojnásobok priemernej mesačnej mzdy na Slovensku,“ píše sa v príspevku.

Posted by Múzeum Mobilov Dobšiná on Dienstag, 20. Dezember 2016

Médiá dodali, že Štefan Polgári považuje za najcennejší vo svojej zbierke telefón Nokia 3510i, edícia Star Wars.

Nokia 7600 – jeden z TOP exponátov, čo máme. Dizajnový kúsok, ktorý sa len tak nevidí a na Slovensku ich bolo veľmi má…

Posted by Múzeum Mobilov Dobšiná on Donnerstag, 26. Januar 2017

Viac info nájdete na stránke muzeummobilov.sk alebo na Facebooku.

Pozri aj: Čierny Váh: Unikátne technické dielo s najväčším výkonom v strednej Európe, ktoré vám ponad vodnú hladinu ponúkne prekrásny výhľad na Tatry

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)