Foto: Twitter.com (mnaEN)

Viacerých ľuďom sa už stalo, že videli na Google mapách rôzne obrazce alebo čudné veci. Jednému mužovi sa tu dokonca podarilo objavil lietadlo v oceáne.

Dnes môžeme nájsť na internete naozaj všetko a Google mapy sú toho živým príkladom. Nie je to totižto prvýkrát, čo nás prekvapili niečím zaujímavým. 

Robert Morton, otec troch detí, si nedávno na týchto mapách všimol lietadlo, ktoré vyzeralo, akoby bolo pod vodou. Umiestnenie tohto lietadla malo byť pri pobreží Škótska. Sám Robert opísal tento náhodný objav ako „neuveriteľný a veľmi zvláštny“.

„Lietadlo vyzeralo, akoby bolo pod vodou,“ vyjadril sa Robert, ktorý bol z objavu šokovaný rovnako, ako väčšina ľudí. Jediné rozumné riešenie, ktoré dokáže vysvetliť tento zaujímavý objav je ten, že chyba musela nastať vtedy, keď satelit Google fotil toto miesto. Práve v momente, kedy sa snímka vytvorila, muselo cez toto miesto jednoducho prelietať lietadlo. Nie je to nič nezvyčajné, keďže poloha letiska je menej ako 15 kilometrov.

„Nikdy som nepočul o tom, že by v tejto oblasti havarovalo lietadlo,“ vysvetľoval Robert. „Musí to byť teda obraz lietadla, ktoré nie je vo vode. Pravdepodobne ide o snímku urobenú cez tenký oblak, ktorá dáva lietadlu výzor, akoby bolo pod vodou.“ 

Táto novinka však určite zaujala mnohých ľudí najmä po nedávnej správe, ktorá prišla s informáciou, že pilot objavil pomocou Google Maps časti havarovaného lietadla MH370 Malaysia Airlines v džungli v Kambodži. Daniel Boyer tu našiel motor, chvost aj kokpit lietadla.

dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)