Foto: Twitter (danicamckellar)

V Kalifornii havarovalo nacistické lietadlo.

Keď započujete takúto správu, máte plné právo si myslieť, že ide o pokračovanie Indiana Jonesa alebo o niečo, čo sa stalo v rámci útoku na Pearl Harbor. Ani jedno z toho však nie je pravda. Nacistické lietadlo, ktoré havarovalo na kalifornskej diaľnici, bolo v skutočnosti veteránom zo 40. rokov. Počas skúšobného letu sa vznietilo a jeho pilot bol nútený nájsť vhodnú plochu na pristátie. 

Katastrofu pripomínajúca situácia sa odohrala v utorok na diaľnici 101, neďaleko Los Angeles. Nikomu sa našťastie nič nestalo. Lietadlo, ktoré sa svojim pôvodom vôbec netajilo, sa vznietilo počas letu a jeho pilot, akoby zázrakom, vyviazol bez zranení.

Lietadlo však v skutočnosti nebolo používané nacistami. Ide len o repliku s podobným dizajnom, postavenú na báze amerického lietadla AT-6. Patrilo skupine pilotov a nadšencov, ktorí sa venujú historickému letectvu, Condor Squadron. Lietadlá využívajú na rôzne predstavenia, v ktorých simulujú letecké boje. Zatiaľ čo bolo AT-6 počas skúšobného letu vo vzduchu, nastala porucha a vznietilo sa.

Tá sa však vyskytla len krátko pred pristátím, kedy musel pilot zmeniť smer letu. Komerčný pilot menom Rob pracuje pre spoločnosť Alaska Airlines a svojmu koníčku sa venuje vo voľnom čase. Prezident skupiny Condor Squadron povedal, že Rob si zachoval chladnú hlavu a úspešne s lietadlom pristál na menej frekventovanom úseku. Našťastie sa mu podarilo situáciu zariadiť tak, aby sa nikomu nič nestalo.

Diaľnica bola na ďalších pár hodín uzavretá, zatiaľ čo sa pohotovostné služby snažili lietadlo uhasiť a jeho zbytky z miesta odpratať.

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)