Foto: Twitter/Morgan King

zuz / / Série
Vychovávať dieťa je samo o sebe prácou na plný úväzok. Popritom treba stihnúť bežné nákupy, uvariť večeru, uhliadnuť chod domácnosti. Ak sa o potomka stará iba jeden rodič, úloha zabezpečiť všetko potrebné pre svojho potomka je dvakrát náročnejšia. Dokončiť vysokú školu popri dieťati si vyžaduje veľa sebazaprenia, no aj pri najlepšom plánovaní môžu nastať nečakané problémy. Do podobnej situácie sa dostala aj slobodná mamička Morgan King. Svoju situáciu vysvetlila vyučujúcej, ale nikdy v živote by nečakala odpoveď, ktorú od profesorky dostala.

21-ročná slobodná mamička Morgan King študuje rekreačnú terapiu na univerzite v Tennessee a je hrdou maminou malej Korbyn. Aby svoju dcérku mohla uživiť, po večeroch pracuje v reštaurácií. 14. júna mala dôležitý seminár a skúšku, ale o dieťatko sa nemal kto postarať, a tak školu vynechala. Profesorke napísala email na ospravedlnenie. Avšak odpoveď na ďalší deň ju tak nesmierne potešila, až zahriala pri srdci, že sa s ňou rozhodla podeliť na Twitteri.


Nebola sama,  tisíce ľudí na svete krásny príspevok zdieľali a Dr. Sally B. Hunter sa cez noc stala internetovou senzáciou. Príspevok dostal 26 tisíc lajkov a 5 tisíc zdieľaní a objavil sa aj v niekoľkých publikáciách.

Morgan príspevok uviedla týmito slovami: „Profesorke som povedala, že som vynechala seminár, lebo som nemohla nájsť opatrovateľku pre dieťa. A toto bola jej odpoveď. Naozaj mi vybehli slzy. Cítim sa požehnane a vďačne.“

Email od profesorky Hunter si môžete prečítať nižšie. Je to síce malý, ale o to krajší príklad toho, že aj najmenšia pomoc môže pre niekoho znamenať celý svet.

Milá Morgan,

Všetci sme rozmýšľali nad tým, prečo ste neprišli. Mrzí ma, že ste kvôli starostlivosti o dieťatko museli dnes vynechať  školu. Svoj video príspevok o predškolskom vývoji môžete stále odovzdať (Na seminári sme si pozreli videá Mediasite o Jasperovi a Rory – 2-ročných dvojičkách a o Henrym, 5-ročnom  chlapcovi). Aby ste sa k videám dostali, musíte ísť na stránku Mediasite (link na našej hlavnej webovej stránke).

Do budúcna, ak nebudete môcť nájsť nikoho, kto by postrážil Korbyn, prosím, PRINESTE JU na seminár. Bude mi naozaj potešením držať ju v náručí počas výkladu, aby ste sa mohli venovať prednáške a urobiť si poznámky. Pracujem predsa na Katedre sociálnej práce a sociálnych vied. Aké hrozné by bolo z mojej strany nedovoliť vám priniesť si na seminár dieťa? Naozaj svoju ponuku myslím vážne. Jednoducho prineste Korbyn so sebou!

Čo sa týka testu 5, môže to byť proste jeden z dvoch, ktorý máte dovolené za semester vynechať. Žiadne starosti. A svoju neprítomnosť na dnešnej hodine považujte za ospravedlnenú.

Dajte mi vedieť, či je ešte iný spôsob ako vám viem pomôcť.

Dr. H. Sally B. Hunter, PhD“

Pozri aj: Mamička napísala do školy e-mail o tom, že jej dieťa si už viac nebude robiť domáce úlohy. Tu je dôvod prečo

boredpanda.com
0
Komentovať (0)