Foto: CC Wikimedia

/ 0 / Ľuboš Belko
Aj napriek tomu, že tvor známy ako Vakovlk tasmánsky, alebo Tasmánsky tiger, ktorý obýval austrálsku divočinu, mal byť vyhynutý už jedno storočie, ľudia sa domnievajú, že žil v Tasmánii ešte v 30-tych rokoch minulého storočia.

Väčšina ľudí žijúcich v Austrálii pokladá tasmánskeho tigra za tvora, ktorý nadobro vyhynul. Aj napriek všetkým vedecky podloženým dôkazom sa niektorí ľudia nenechali odradiť a stále pátrajú po zmienkach o tomto zvierati. Správ o jeho pozorovaní bolo viacero a priniesli sme vám o nich aj článok. Teraz muž z Melbourne menom Greg hovorí, že si je na 100 % istý, že videl štvornohého vačkovca, ako kráča okolo neho zhruba o pol siedmej večer.

Greg povedal pre portál The Leader: „Určite sa nemýlim. V živote som nič také nevidel, potulovalo sa to po ceste. Malo to dlhý a rovný chvost.“ Od 30. rokov 20. storočia boli tisícky zmienok, ktoré tvrdili, že tasmánsky tiger bol videný. Pokiaľ by tieto tvrdenia boli pravdivé, bolo by prinajmenšom zvláštne, že sa tieto zvieratá tak dlho ukrývali.

Thylacines.jpg

Michael Moss, ktorý sa zaoberá lovením tasmánskych tigrov povedal pre news.com.au: „V oblasti Western Port bolo nahlásených viacero pozorovaní. Vedecky to je možné.“ Booth Richardson Tiger Team, skupina ľudí, ktorí sa zaoberajú pátraním po týchto tigroch, rozmiestnila v divočine množstvo fotopascí a v súčasnosti tvrdia, že majú videozáznam tohto zvieraťa.

"Benjamin".jpg

V miestnej divočine boli pripravené tucty fotopascí, ktoré boli každú noc presúvané, aby bolo pravdepodobnejšie, že sa podarí tigra zachytiť. „Všetky pozorovania zvieraťa boli cez noc, jeden dokonca z iba 6 metrov, pričom na zviera svietili reflektorom. Máme preverené opisy, ktoré sa zhodujú so záznamami o Tasmánskych tigroch“, povedal profesor Bill Laurence, ktorý celý projekt zastrešuje. Greg Booth, ktorý je tiež súčasťou tímu BRRT povedal v roku 2015 pre ABC News: „Nemohol som tomu uveriť. Nespal som celé noci. Malo to ostré uši, bielu srsť a tmavo-hnedé oči.

Miestny expert na divoké zvieratá, Nick Mooney povedal: „Videl som ten záznam pred mesiacmi a teraz som mal šancu ho analyzovať. Na základe anatómie, pohybov, správania a veľkostí môžem povedať, že je šanca jedna k piatim, že išlo o tasmánskeho tigra.“ Šanca, že bol tiger videný je teda len 20%, to však nie je až tak málo, keď vezmeme do úvahy, že zviera je považované za vyhynuté.

Pozri aj: Tento prešľachtený kôň pripomína skôr kreslenú postavičku či karikatúru. Veterinári pri pohľade na neho, dvíhajú varovný prst

ladbible.com


Komentovať (0)