Foto: Profimedia

K dispozícii je dedinka vrátane divadla, bazénov či športovísk.

Z Talianska chodia pomerne často veľmi lákavé ponuky na presťahovanie sa do malebných mestečiek, ktoré bojujú s úbytkom obyvateľstva. Teraz je tu však kompletne odlišná ponuka. Talianska dedinka totiž ponúka prenajatie značného územia, ktoré môžu návštevníci využiť na svadby či veľké rodinné stretnutia, píše Dromedar.

Taliansko musí vo viacerých regiónoch riešiť úbytok obyvateľov a vyľudňovanie menších obcí a miest. Problémom sú mnohokrát nedostatočné pracovné príležitosti. Vďaka modernej dobe a čoraz viac populárnemu digitálnemu nomádstvu, sa tak otvára možnosť, ako vrátiť opusteným miestam energiu a ruch.

Foto: Horticinum, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

V obľúbenej dovolenkovej destinácii totiž ponúkajú domy či iné výhody v krásnom prostredí olivových hájov, či morského pobrežia, čo je samo o sebe veľkým lákadlom. Teraz však prichádza iná, no o to zaujímavejšia ponuka.

Celá dedina na prenájom

Obec Petritoli sa teraz ponúka na prenájom. Ak máte záujem s rodinou či priateľmi obsadiť celú taliansku dedinku, máte tak ideálnu príležitosť. V súčasnosti tam žije približne 2 300 obyvateľov, ktorí sú ochotní a otvorení prijať až 200 hostí do 98 izieb.

Miestna divadelná sála, foto: Profimedia

Petritoli sa nachádza pri východnom pobreží približne v strede Talianska, pričom more je vzdialené len 23 kilometrov. Obec má bohatú históriu a jej založenie sa datuje až do roku 1000 nášho letopočtu. Súčasťou sú teda viaceré historické honosné stavby vrátane zámku. Všetko je však pripravené aj z moderného pohľadu, keďže tam nájdete športoviská, bazény, divadlo či kino.

Cena vás nezruinuje

Keďže všetky lákavé ponuky majú aspoň jednu podmienku, v tomto prípade to nie je inak. Petritoli vás prijme a pohostí na vysokej úrovni, no musíte prísť minimálne v počte 50 ľudí a ostať najmenej 3 noci. Ak sa vám zdá, že prenajať si doslova celú dedinu musí byť možné len pre milionárov, mýlite sa.

Foto: Profimedia

Pokiaľ sa s domácimi úradmi dohodnete na 150 hosťoch na 6 nocí, celé to bude stáť približne 12-tisíc eur, čo je v prepočte len 13 eur na osobu/noc. V dedine sú tiež supermarkety, obchody, lekáreň, pekárne, mäsiarstvo, bary, banka či pošta, ale aj pohotovostná zdravotná služba.

Stále sa tiež môžete rozhodnúť pre kompletný servis. Domáci sa o vás a vašich hostí perfektne postarajú vrátane stravy, programu či iných služieb, samozrejme, za istý doplatok.

Stránka, ktorá zastrešuje objednávky na prenájom Petritoli zdôrazňuje, že výlet k nim je ideálny pre výnimočné podujatia vrátane svadieb či výročí, alebo len tak pre dovolenku s rodinou, alebo priateľmi.

Najnovšie články