pixabay.com

branči / / News
Letisko Košice plánuje zaviesť novú pravidelnú leteckú linku do nemeckého Kolína nad Rýnom. Letecké spojenie na letisko Cologne/Bonn by malo byť zavedené najneskôr do konca tohto roku a fungovať minimálne dvakrát týždenne.

Cieľovou destináciou bude oblasť Cologne/Bonn v Nemecku. Lietať sa bude pravidelne, minimálne v rozsahu 2 x prílet a odlet týždenne a prepravná kapacita lietadiel na tejto linke bude spolu aspoň 200 miest pre prilietavajúcich cestujúcich týždenne.

Kolín nad Rýnom patrí podľa šéfa marketingu košického letiska Juraja Totha k metropolám jedného z najrozvinutejších a najbohatších nemeckých regiónov, z čoho plynie významný potenciál na prílev nemeckých turistov do Košíc a Košického samosprávneho kraja.

„Sme presvedčení o tom, že priama linka napomôže rozvoju cestovného ruchu, hojne ju budú využívať aj nemecké spoločnosti etablované v Košiciach a v celom kraji a má potenciál prispieť aj k príchodu ďalších nemeckých investorov do nášho kraja,“ spresnil Toth s tým, že k detailom projektu sa zatiaľ vyjadrovať nebudú.

Pozri aj: Ryanair zverejnil februárové zľavy na letenky. Do európskych veľkomiest sa dostanete už za 9,90€

TASR
0
Komentovať (0)