Foto: Pixabay

Lenka Halamová / / News
Uvažujete o ceste do zahraničia? Február je dobrou voľbou, pretože viacero cestovných kancelárií a aeroliniek propaguje výhodné ceny.

Napríklad Ryanair, ako obľúbená európska letecká spoločnosť ponúkajúca viac ako 1600 denných letov, môže byť pre vás dobrou voľbou. Zarezervujte si zlacnené letenky a cestujte podľa vlastného výberu. Ich ceny závisia, samozrejme od krajiny, do ktorej chcete cestovať, dátumu letu, ale aj od letiska. Napríklad si dobre rozmyslite voľbu letiska, ak by ste chceli ísť do Londýna, rozdiel môžete pocítiť v desiatkach eur. Ceny leteniek sú aktuálne výhodné. Avšak  nenechajte sa hneď zlákať jednosmernou cenou letenky 9,99 eur, ktorej hodnota môže platiť len na niektoré dni v mesiaci a môže sa vyšplhať aj do 100 eur.

Čo taký Berlín či Brusel?

Príťažlivá história, svetové pamiatky, prekvapujúca rôznorodosť jedál, to je Berlín ako ideálne miesto na predlžený víkend, ktorého cena leteniek sa v závislosti od dátumu pohybuje od spomínaných 9,99 eur  až do 50 eur.

Hlavné mesto Belgicka, Brusel, je historické a trendové zároveň. Ako sídlo Európskej komisie je považované aj za centrum Európy, čo pocítite akonáhle tam budete. Ceny leteniek sa pohybujú medzi 20 až 70 eurami. Z bratislavského letiska sa dostanete Ryanairom priamo do spomínaného Nemecka i Belgicka, ďalej do Francúzska, Španielska, Izraela, Grécka, Srbska, Anglicka a Írska. Ak by ste zatúžili po výlete naprieč Európou, môžete natrafiť na ešte výhodnejšie ceny, v rámci väčších letísk, ktoré majú vybudovanejšiu dopravnú sieť.

Pozri aj: Let trval dlhšie ako všetky diely filmu Pán prsteňov a Hobbit. Lietadlo Qatar Airways letelo najdlhšie bez medzipristátia

interez.sk (Lenka Halamová)
0
Komentovať (0)