Foto: Profimedia, Instagram (michal__kovacic)

V Markíze nastali veľké zmeny.

Peter Pellegrini sa svojej funkcie hlavy štátu ujme už v sobotu 15. júna. Inaugurácia prebehne v priestoroch Slovenskej filharmónie v hlavnom meste. Podujatie budú vysielať všetky televízne skupiny, medzi nimi aj Markíza. Tá odvysiela mimoriadne spravodajstvo.

Bývalo zvykom, že podobné relácie moderovala stála tvár obrazovky Zlatica Puškárová, alebo moderátor Na telo Michal Kovačič. Zlatica Puškárová je však dlhodobo mimo práce pre zdravotné problémy a okolo návratu do televízie a svojho ďalšieho účinkovania robí tajnosti. Naopak, Kovačičovi stopli najsledovanejšiu politickú diskusnú reláciu po tom, ako prehovoril o snahách o cenzúru a o zmenách v spravodajstve.

Stavili na nových ľudí

Ako upozornil portál Aktuality, mimoriadnou reláciou prevedú divákov a diváčky nové tváre. Markíza stavila na Ivanu Zuzelkovú a Dominika Matulaja.

„Mimoriadnu, približne tri hodiny trvajúcu reláciu s názvom Prezident 2024: Inaugurácia budú sprevádzať moderátori Ivana Zuzelková a Dominik Matulaj,“ informoval Aktuality Lukáš Kočišek.

Relácia nebude vysielaná zo štúdia v Záhorskej Bystrici, ale zo špeciálneho miesta s výhľadom na Staré Mesto či Hrad.

Stanica sľubuje, že naživo sprostredkuje všetko podstatné – od slávnostnej ceremónie v bratislavskej Redute a zloženia prezidentského sľubu, po prehliadku jednotiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky na Hviezdoslavovom námestí a aj tradičnú bohoslužbu v Dóme sv. Martina – Te Deum.

V relácii sa objavia aj hostia, konkrétne politológ Jozef Lenč a odborníčka na diplomatický protokol a etiketu Katarína Strýčková.

Uložiť článok

Najnovšie články