Foto: Barneys New York

V dnešnej dobe si môžeme kúpiť kopu nepotrebných a predražených vecí. Táto spona od Prady je normálna a využiteľná vec, no jej astronomická a nezmyslená cena za jeden kus ju vystavila na posmech.

Z času na čas sa na trhu objaví niečo, čo nás donúti neveriacky sa chytať za hlavu. Zoznam hlúpostí, ktoré vedia ľudia z rozmaru vymyslieť nemá hraníc. Či už ide o bizarnosť produktu alebo napríklad jeho absolútnu nevyužiteľnosť, v spomienkach by sme vedeli vyhrabať veľmi podivné kúsky. Dizajnérske módne značky, ktoré sa snažia priniesť niečo nové do sveta módy, sú snáď najčastejšími autormi takýchto faux pas. Najnovšie pobúrila svet slávna talianska módna značka Prada. Produkt, s ktorým prišli na trh má jasné využitie. Je to totižto spona na peniaze. Problém však nastáva práve pri pohľade na jej cenu.

Na prvý pohľad to vyzerá ako obyčajná spona na papier, ide však o sponu na peniaze s dizajnom tej na papier. Zatiaľ to znie celkom obyčajne, čo je však na tomto produkte poburujúce a nezmyselné je, že cena za túto 6 centimetrovú sponu je 185$ , čiže približne 165€.

barneys

Táto spona sa vyrába v Taliansku z lešteného mincového striebra. Prada nedávno spustila jej predaj cez Barney’s New York. Okrem kvalitnejšieho materiálu, jediné čo túto sponu odlišuje, je malé vyryté logo Prady.

Okrem toho, materiál z ktorého je vyrobená, je vskutku menej praktický ako ten, z ktorého sú vyrobené obyčajné spony na papier. Je teda úplne nezmyslené vyhodiť 165€ za jednu nepraktickú sponu, keď si ich za pár eur môžete kúpiť 100. Mnohých ľudí, ktorí si to môžu dovoliť však takýto drahý špás vôbec neodradil a tento kúsok sa veľmi slušne predáva.

Najkrajšia na tomto produkte je práve irónia toho, že väčšina bežných ľudí by po zakúpení tejto spony na peniaze, už nemala aké peniaze zopnúť. A tak, ako to už chodí, keď sa objaví nejaká takáto bizarnosť, spoločnosť zacíti potrebu vyjadriť sa k tomu. Mnoho používateľov Twitteru nenechalo nezmyselnosť tohto produktu bez povšimnutia.

Medzi reakcie patrili vyjadrenia o tom, že vzhľadom na svoju cenu, by táto spona mala byt schopná zopnúť a udržať po kope úplne všetko vo vašom živote. Mnohí na tomto ilustrovali svoj sen mať dostatok peňazí na to, aby im vôbec nevadilo niečo takéto si zakúpiť.

Najpopulárnejšia reakcia na tento výstrelok však bolo porovnávanie tejto spony s animovanou sponou na papier, Clippym, ktorého si mnohí veľmi dobre pamätáme zo starších verzii Microsoft Wordu ako neskutočne otravného, no veľmi milého pomocníka, ktorý nám večne na boku vyskakoval s ponukou pomoci. Gratulovali Clippymu, že to dotiahol až do luxusnej značky a hovorili, že za takúto cenu by spona od Prady mala mať rovnaké schopnosti ako Clippy, čiže rozprávať sa s vami, či pomôcť vám s vašim resumé.

Pozri aj: Vrchol márnosti a luxusu. Tieto bežné veci stoja toľko, že sa vám z ich sumy zatočí hlava

cnet.com

Príbehy
0
Komentovať (0)