Foto: Profimedia

Nepáči sa im, že do totalitnej krajiny prenikajú trendy zo západného sveta.

Severná Kórea nariadila rodičom, aby dávali svojim deťom vlastenecké a ideologické mená. Nepáči sa im, že k nim prenikajú trendy zo západných krajín, informuje Unilad.

Článok pokračuje pod videom ↓

V posledných rokoch dávajú Severokórejčania svojim deťom jednoduchšie mená, ktoré sa ľahko vyslovujú. Sú to napríklad A Ri (milovaný), So Ra (lastúra) a Su Mi (super kráska), deje sa tak vďaka rastúcemu vplyvu „západného“ sveta. Deti tiež dostávajú mená, ktoré končia mäkšími samohláskami, čo napodobňuje mená tých v nepriateľskej Južnej Kórei.

Bomba či Vernosť

Severokórejské úrady však začali tento trend potláčať, informuje Rádio Slobodná Ázia (RFA). Krajina teraz občanom prikazuje, že mená sa musia zmeniť na ideologické, pretože nie sú vraj „dostatočne revolučné“. Úrady teraz odporúčajú také, ktoré znamenajú v preklade „vernosť“ alebo „bomba“.

Severokórejčania boli už v minulosti nabádaní, aby deti pomenúvali vlastenecky a s ideologickým významom. Často používanými boli mená ako Chung Sim (vernosť), Chong Il (zbraň), Pok Il (bomba) alebo Ui Song (satelit). Tento bizarný trend sa teraz v krajine vracia.

Foto: Profimedia

Nútia ich premenovať sa

„Obyvatelia sa sťažujú, že úrady nútia ľudí, aby si zmenili mená podľa noriem požadovaných štátom,“ tvrdí nemenovaný obyvateľ severovýchodnej provincie Severný Hamgjong.

Obyvateľ v severnej provincii Ryanggang pre RFA tiež povedal, že vláda pohrozila pokutou každému, kto nebude používať meno s politickým významom. „Nariadenie okamžite zmeniť protisocialistické mená bolo od októbra zdôrazňované na každom stretnutí obyvateľov,“ povedal.

„Úrady kritizovali viaceré generácie rodín za to, že neváhali pomenovať svoje deti kombináciou čínskych, japonských a juhokórejských mien, a nie severokórejských,“ uviedol ďalší zdroj.

Uložiť článok

Najnovšie články