foto: MoviestillsDB

Herec Keanu Reeves je už dlhé roky miláčikom publika.

Ľudí fascinuje nielen jeho herecký talent, ale aj dobrosrdečnosť a nenápadný spôsob života. Herec to v živote nemal jednoduché, napriek tomu však nezatrpkol a má srdce zo zlata. Ktoré z jeho filmov by ste si na počesť Reevesových narodenín nemali nechať ujsť?

Článok pokračuje pod videom ↓

Keanu Reeves si počas svojej kariéry zahral už v stovke filmov a seriálov. Niektoré sú obľúbené viac, iné menej, niektoré klasiky sa však oplatí vidieť znova, každý rok. Ktoré filmy s Keanu Reevesom by ste si jednoznačne mali pozrieť?

Matrix

IMDB: 8,7/10

ČSFD: 90%

Keď sa spomenie meno herca Reevesa, Matrix je zrejme jeden z prvých filmov, ktorý väčšine z vás príde na rozum. Na hlavnú postavu, Nea, a jeho boj s tým, čo realita je a čo nie je, sa len tak ľahko nezabúda. Tí, ktorých Matrix očaril už od svojho počiatku v roku 1999, majú iste radosť aj z pokračovania filmu, ktoré tvorcovia ohlásili len nedávno.

Diablov advokát

IMDB: 7,5/10

ČSFD: 85%

Ďalší zo skvostov, v ktorom si v roku 1997 zahral aj Reeves, je film Diablov advokát. Okrem neho sa vo filme objavili aj herci ako Al Pacino či Charlize Theron. Hlavnou dejovou líniou sú nekalé právnické praktiky a oslobodzovanie tých, ktorí si v skutočnosti zaslúžia trest. Samozrejme, vo filme sa toho deje omnoho viac a aby ste zachytili všetko podstatné, budete musieť dávať dobrý pozor.

John Wick

IMDB: 7,4/10

ČSFD: 75%

Medzi aktuálnejšie filmové počiny Keanu Reevesa patrí séria filmov John Wick, pričom prvý diel sa na plátnach objavil v roku 2014. V drsnom krimi si zahral zabijaka na dôchodku, ktorého z odpočinku vyrušia zlodeji netušiaci, s kým majú dočinenia.

Youngblood

IMDB: 6,2/10

ČSFD: 64%

V tomto filme z roku 1986 si Keanu zahral vedľajšiu postavu, za ktorú zinkasoval 3 000 dolárov, no aj táto rola významne prispela k posunu v jeho kariére. Film je ako stvorený na večernú pohodu, nájde sa v ňom milovník napätia a športu, no tvorcovia nezabudli ani na beznádejných romantikov.

47 Roninov

IMDB: 6,2/10

ČSFD: 64%

Vo filme z roku 2013 sa Reeves preniesol do stredovekého Japonska, kde Ronin predstavuje samuraja, ktorý prišiel o svojho pána, a teda o svoju česť. Kai, ktorého si Reeves zahral, to má o to náročnejšie, že nie je čistokrvným Japoncom, ale má aj britskú krv. Má však schopnosti, vďaka ktorým si v rade Roninov získa svoje miesto.

Na brehu rieky

IMDB: 7,0/10

ČSFD: 59%

Dráma Na brehu rieky vznikla ešte v roku 1986 a popisuje skutočný príbeh, v ktorom chlapec zabije svoju priateľku, ponechá jej telo v kríkoch a povie o tom svojim priateľom. Tí musia rozhodnúť, ako budú postupovať ďalej, či o vražde povedia polícii, alebo si to nechajú pre seba. V skutočnosti sa skupina rozhodne o vražde mlčať, ako však dielo spracovali filmári? To budete musieť zistiť sami.

Moje súkromné Idaho

IMDB: 7,1/10

ČSFD: 71%

Ďalšou zaujímavosťou v Reevesovej zbierke filmov je Moje súkromné Idaho z roku 1991. V nej dve postavy, homosexuál Scott trpiaci narkolepsiou a starostov syn Mike hľadajú Mikovu matku. Celý film sa nesie v psychedelickom duchu a aby ste mu porozumeli, budete sa musieť poriadne sústrediť.

Constantine

IMDB: 7,0/10

ČSFD: 81%

Film Constantine z roku 2005 je taktiež možné zaradiť medzi Reevesove klasické počiny. V ňom si zahral Johna Constantina, ktorý má zvláštny dar vidieť svet taký, aký v skutočnosti je. Pod ľudskou maskou hravo odhalí anjela i démona.

Prechádzka v oblakoch

IMDB: 6,7/10

ČSFD: 66%

V roku 1995 si Keanu Reeves zahral vo filme Prechádzka v oblakoch a na chvíľu si oddýchol od filmov zo sveta krimi. V romantickej dráme hrá vojaka Paula, ktorý po návrate domov stretne tehotnú ženu. Snúbenec ju opustil a k rodičom sa bojí vrátiť, Paul sa preto rozhodne, že sa na jej snúbenca zahrá on. Keď sa však k nej nasťahuje a lepšie ju spozná, neostane už len pri predstieraní lásky.

Takmer dokonalý zločin

IMDB: 6,6/10

ČSFD: 76%

Vo filme z roku 2000 si zahral nielen Reeves, ale aj Hilary Swank, Cate Blanchett či Katie Holmes. Annie Wilson (Blanchett) má dar, vďaka ktorému vidí do budúcnosti. Práve tento dar by mohol pomôcť objasniť vraždu nymfomanky Jessiky Kingovej. Čo je na tomto filme také zaujímavé? Jedným z podozrivých je aj násilník a rasista Donnie, ktorého si zahral práve Reeves. Ide tak o jeden z mála filmov, kde hrá Reeves zápornú postavu.

imdb
Uložiť článok

Najnovšie články