branči / / Kultúra
Ošarpaný karavan na predmestí, ktorý slúži ako hodinový hotel a podivným klientom ponúka bizarný svetelný plyn lásky. To sú temné kulisy nového klipu Katarzie, jednej z najvýraznejších súčasných slovenských pesničkárok.

Katarzia pesničku pôvodne napísala už v roku 2014. „Text je o dnešných nestálych vzťahoch. Role muža a ženy sa posunuli a sú iné ako kedysi. Ženská emancipácia, túžba po slobode, sebeckosť a večné hľadanie identity prinášajú neistotu do pevnosti vzťahu. Predstavy z minulosti o večnej láske bez bolesti a rozchodov získavajú trhliny,“ hovorí speváčka.

Video k skladbe Hodinový hotel z aktuálneho a skvele prijatého albumu Agnostika natočil český režisér Tomáš Bláha.

Bolesť, ktorú cítila, pretavila do idey hodinového hotelu, metafory na nevyliečiteľné rany a túžby po nových partneroch, ktorí sú ako kusy oblečenia. Keď nás omrzia, vyhodíme ich a kúpime si nové. „Hodinový hotel v nás zostáva ako memento povrchnosti a neschopnosti verbálnej komunikácie, ktorú sa márne snažíme nahradiť rýchlym a prchavým telesným kontaktom,“ dodáva.

[youtube wGgnYZRhCzc 720 410]

„Práve zobrazenie hodinového hotela sme riešili najdlhšie,“ popisuje režisér Tomáš Bláha. „Nechceli sme, aby pôsobilo prvoplánovo. Nakoniec kameraman Tomáš Kotas prišiel s myšlienkou ,dreamostroja‘ a nám to zapadlo do konceptu, kde ľudia pocity šťastia inhalujú bez toho, aby ich reálne prežívali. Dreamostroj nakoniec vyrobil Tomáš Bukáček a my sme si na začiatku povedali, že to chceme natáčať ako R‘n‘B klip. Čo vytvára zámerný kontrast,“ doplňuje Bláha.

Aktuálny album Agnostika vyšiel v septembri vo vydavateľstve Slnko Records a je dostupný na iTunes, Spotify či Deezer, v kamenných obchodoch a tiež TU.

Do konca roka čaká Katarziu ešte 6 koncertov:

  • 8.12. KOPŘIVNICE Mandala
  • 9.12. ČESKÝ TĚŠÍN Verdi SOLO
  • 10.12. OPAVA Klub Art SOLO
  • 13.12. MARTIN Barmuseum BAND
  • 14.12. NITRA dom Matice slovenskej BAND
  • 17.12. PRAHA 19:00 Jazz Dock BAND
TS Slnko Records (Alexander Čerevka)
Reklama
Komentovať (0)