TASR/AP

branči / / News
Vo veku 79 rokov zomrel v pondelok Ian Brady, muž, ktorý spolu so svojou milenkou a komplickou Myrou Hindleyovou zavraždil v Saddleworthskom močiari neďaleko stredoanglického mesta Manchester päť detí. 

Brady a Hindleyová boli v roku 1966 odsúdení na doživotie za únos, mučenie, pohlavné zneužívanie a vraždy svojich obetí, ktorých tiel sa zbavovali v Saddleworthskom močiari.

Brady zomrel vo väzenskej nemocnici v Liverpoole, kam bol umiestnený v roku 1985, keď mu diagnostikovali paranoidnú schizofréniu.

V roku 2013 komisia pre duševné zdravie zamietla jeho žiadosť, aby sa mohol vrátiť do väzenia, s odôvodnením, že je v záujme ochrany jeho zdravia a zdravia iných osôb, aby do konca života zostal vo väzenskom zdravotníckom zariadení.

Sadistická povaha vrážd, ktoré Brady s Hindleyovou spáchali, z nich urobili najnenávidenejšie postavy v Británii.

Brady bol uznaný za vinného z únosu a vraždy 12-ročného Johna Kilbrida, Edwarda Evansa (17) a Lesley-Ann Downeyovej (10). Hindleyová bola odsúdená za vraždu Downeyovej a Evansa, ako aj za to, že v ďalšom prípade svojho milenca kryla.

V roku 1985 sa Brady priznal, že zavraždil aj ďalšie dve deti – 16-ročnú Pauline Readovú a 12-ročného Keitha Bennetta.

Hindleyová zomrela v roku 2002 po tom, čo vo väzení strávila 36 rokov a stala sa najdlhšie väznenou ženou v Británii.

Pozri aj: Hotel zmenený na bludisko. 10 mrazivých taktík najznámejších sériových vrahov, ktoré využívali k vraždeniu svojich obetí

TASR
0
Komentovať (0)