Foto: Screen: Youtube (Kmeng Khmer Ways)

Otrasný čin sa odohral v ruskom cirkuse, ktorý predvádzal svoje predstavenie neďaleko Moskvy.

Návštevníkom sa naskytol šokujúci pohľad na tigricu, ktorá svoju šou nezvládla. Pri preskakovaní ohňa zaváhala a v kŕčoch dopadla priamo na prekážku. Nasledoval bolestivý pád do ohňa. Zamestnanci cirkusu, súrodenecké duo krotiteľov šeliem, Artur a Karina, v súčasnosti čelia obvineniu z týrania zvierat.

Cirkus sa však postavil za nich. Napriek tomu, že zviera nemá v zajatí čo robiť, tobôž nie pre pobavenie ľudí, Artur sa v tomto prípade zachoval správne. Pokiaľ zvieratá v cirkuse neboli, je pravda, že k incidentu ani nemuselo dôjsť. Po tom, čo levica dopadla do ohňa, Artur ju oblial vodou.

Screen: Youtube (Kmeng Khmer Ways)

Následne zobral do ruky palicu, ktorou odháňa ostatné šelmy. Ranené zviera chytil za chvost a odtiahol ho preč. Táto situácia pôsobila kruto, no Artur postupoval tak, ako mal. „Môj brat spravil čo mohol, aby Zenu (tigricu) udržal pri zmysloch,“ hovorí Karina.

Hlavným cieľom bolo zastaviť ostatné šelmy. Slabé zviera je pre nich jasný cieľ. Je to ako povel zabíjať,“ dodáva Arturova sestra. Je pravda, že v zvieracom svete sa šelmy vždy snažia eliminovať najslabšieho člena. Pokiaľ by ich Artur nezastavil, nasledovala by krvavá bitka a ťažko povedať, či by z nej tigrica vyviazla živá. Pri ťahaní Zeninho chvosta nemal Artur na výber.

Oblial ju vodou a stlačil jej reflexívnu zónu. „Dostal som ju preč od ostatných zvierat a divákov. Prečo chvost? Nemal som ju stiahnuť za čo iné. Je to veľká mačka. Bola to pohotovostná situácia,“ vysvetľuje Artur. Aj napriek tomu, že všetko dobre dopadlo, toto je len ďalší dôkaz toho, že zviera naozaj nemá v cirkuse čo robiť. Pre všetky tigre to bola veľmi traumatizujúca situácia, ktorá sa vôbec nemusela stať.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať