Foto: TASR - Ján Krošlák

Zachraňovalo sa, čo sa dalo.

Včera Slovensko obleteli mimoriadne smutné správy o požiari v Banskej Štiavnici. Dnes popoludní sme vás informovali o tom, že sa ho podarilo uhasiť. No z fotografií z jej námestia mrazí.

Banská Štiavnica je nepochybne jedným z turisticky najobľúbenejších miest na Slovensku. Mnohí ľudia pri jej návšteve nevynechali Banku lásky, ktorej sa oheň nevyhol.

„Je to šok, je to strašná spúšť! Stále sa z toho nevieme spamätať,“ napísal jej oficiálny profil na Facebooku a priložil fotografiu, z ktorej naskakujú zimomriavky.

Zdá sa, že Trezor lásky zostal nepoškodený

Okrem toho však priniesol aj trochu nádeje v týchto náročných časoch. „Zdá sa, že Trezor lásky v podzemí domu je nepoškodený,“ dodala Banka lásky a poďakovala ľuďom za podporu.

O tom, že nešťastie v Banskej Štiavnici ľudí skutočne zasiahlo, svedčia aj ich reakcie na internete. Podľa fotografií je navyše vidieť, že ľudská solidarita nechýbala a mnohí podali pomocnú ruku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa This is SLOVAKIA 🇸🇰 (@thisisslovakia)

Ničivý požiar sa podarilo zlikvidovať

„Likvidácia požiaru prebiehala do neskorých nočných hodín. Dohášanie skrytých ohnísk a monitorovanie objektov bolo vykonávané počas celej noci. Aktuálne prebieha na mieste udalosti okrem neustáleho monitorovania aj odčerpávanie vody z objektov a postupné sťahovanie hasičskej techniky na hasičské stanice,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Júlia Zeleňáková.

Požiarom zasiahnutá oblasť historického centra Banskej Štiavnice je pre verejnosť naďalej uzavretá. V súčinnosti s policajnými zložkami tu pokračuje zisťovanie príčiny vzniku požiaru.

Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu (18. 3.) dopoludnia v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. Na mieste udalosti zasahovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, vojaci i dobrovoľníci. Polícia v súvislosti s požiarom začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Najnovšie články