Foto: CC Wikimedia.com ( jaswooduk)

Britský hudobný festival Glastonbury, ktorý bude mať na budúci rok pauzu, nahradí nové podujatie z produkcie verejnoprávnej rozhlasovej a televíznej stanice BBC s názvom The Biggest Weekend.

Štvordňový festival sa bude konať na štyroch miestach v Anglicku, Škótsku, Walese a Severnom Írsku. Naposledy, keď mal Glastonbury pauzu v roku 2012, kanál BBC Radio 1 pripravil vlastný festival pod názvom Big Weekend. Organizátori päťdňového festivalu Glastonbury pristupujú k prestávke každých päť až šesť rokov so zámerom predísť prílišnému poškodeniu lokality – pozemku súkromnej farmy v obci Pilton.

The Biggest Weekend je naplánovaný na 25. až 28. mája 2018, teda skoršie, ako sa Glastonbury tradične koná. K dispozícii bude vyše 175.000 vstupeniek, čo je viac než na Glastonbury; pôjde však o štyri rozličné lokality Spojeného kráľovstva. BBC sľubuje „najväčších umelcov sveta“, mená headlinerov však ešte nie sú známe.

Jednotlivé koncerty budú prenášané prostredníctvom viacerých rozhlasových a televíznych kanálov BBC – Radio 1, Radio 2, Radio 3, Radio 6 Music, BBC Two a BBC Four. Prenosy budú dostupné aj prostredníctvom aplikácie BBC iPlayer, uvádza britské médium, podľa ktorého pôjde o dosiaľ najväčšiu hudobnú akciu v jeho histórii.

„Oslávime rôznorodosť hudby zo štyroch rozličných kútov našej vlasti, pričom svetu ponúkneme najlepšiu hudbu zo Spojeného kráľovstva a Spojenému kráľovstvu najlepšiu hudbu zo sveta,“ uviedol hudobný riaditeľ BBC Bob Shennan. Festival však bude iba jednorazovou akciou a nestane sa pravidelnou udalosťou.

Pozri aj: Niektoré školy v Texase sa rozhodli, že opäť zavedú fyzické tresty. Veria, že je to správny výchovný krok

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)