Foto: Itafilm

/ 0 / branči
Máte občas pocit, že potrebujete pri sebe dospeláka - až si uvedomíte, že dospelý už ste?

Filmoví hrdinovia to majú jednoduchšie. Vďaka vševediacim mentorom sa z nich v priebehu dvoch hodín stanú harcovníci, ktorí dokážu na svojich pleciach uniesť záchranu celého sveta. Spomeniete si na týchto z nich?

MAJSTER YODA a LUKE SKYWALKER (Star Wars)

foto: Itafilm

Staručký majster Yoda s charakteristickým jazykovým prejavom sa po páde rytierskeho rádu Jedi a nástupe Impéria utiahol do exilu na planéte Dagobah. Z nerušeného dôchodku ho však vytrhol Luke Skywalker, z ktorého musel Yoda za extrémne krátky čas spraviť záchrancu celej galaxie. Hoci Luke uspel, zelený mužíček sa toho nedočkal – všemohúca Sila ho opustila tesne po okrúhlych 900. narodeninách.

Rada do života: „Neskúšaj. Konaj alebo nekonaj. Nie je žiadny pokus.”

PROFESOR DUMBLEDORE a HARRY POTTER (Harry Potter)

foto: Itafilm

Lord Voldemort, najobávanejší čarodejník všetkých čias, sa vždy obával len jediného súpera. Albus Dumbledore bol preto pre Harryho Pottera – “chlapca, ktorý prežil” – tým najlepším učiteľom, akého si mohol priať. Silu ich vzťahu najlepšie vystihuje fakt, že Harry podľa riaditeľa Rokfortu pomenoval svojho druhorodeného syna. Tomu sa vraví nevytváranie tlaku na dieťa…

Rada do života: „Tvoj najväčší nedostatok je v tvojej mysli – keď sa nenecháš presvedčiť, že niečo dokážeš.“

GANDALF a FRODO/BILBO (Pán prsteňov)

foto: Itafilm

Drobní hobiti sú jednou z najmierumilovnejších rás v žánri fantasy. Čarodejník Gandalf však dvom z nich obrátil životy kompletne naruby. Bojazlivého Bilba Bublíka vytiahol z mäkkého gauča na nekonečnú púť, na ktorej konci stál obrovský dračí poklad, zatiaľ čo z jeho synovca Froda spravil záchrancu celej Stredozeme. Následne im ponúkol jednosmernú cestu do krajiny, kde sa neumiera.

Rada do života: „Všetko, čo musíme urobiť, je rozhodnúť sa ako naložíme s časom, ktorý nám bol daný.“

HAYMITCH a KATNISS (Hry o život)

foto: Itafilm

Alkoholik Haymitch Abernathy sa stal mentorom nasilu. Ako bývalý víťaz bol donútený stáť pri Katniss po tom, čo sa sama prihlásila do Hier o život. Hoci Katniss v dôležitých chvíľach vždy pomohol, Haymitch sa od ostatných spomenutých mentorov výrazne líši – v priebehu série sa v podstate od Katniss naučil viac, ako ona od neho. Piť však neprestal, no aspoň po víťazstve rebelov pridal k pálenke nové hobby. Chov husí.

Rada do života: „Zostaň nažive.”

IRON MAN a SPIDER-MAN (Spider-Man: Návrat domov)

foto: Itafilm

Najnovším prírastkom do filmov s dvojicami mentor-žiak, je dlho očakávaný príchod Spider-Mana medzi Avengerovl. V novinke Spider-Man: Návrat domov nového Petera Parkera producenti odlíšili od predošlých verzií najmä tým, že ešte stále derie školské lavice. A keďže miliónkrát opakovanej smrti strýčka Bena sa nedočkáme, otca musí Peterovi nahradiť niekto, od koho by ste to čakali azda najmenej – sám Tony Stark alias Iron Man.

Rada do života: „Ak si bez toho obleku nikto, nemal by si ho mať vôbec.”

Najnovšia marvelovka Spider-Man: Návrat domov sa v našich kinách objaví už 6. júla 2017. Na vaše plátna ju prinesie spoločnosť Itafilm.

Pozri aj: 9 najlepších komédií na ktoré sa môžeme tešiť ešte tento rok. Pri týchto tituloch si dajte pozor na hlasitý smiechKomentovať (0)