Foto: Facebook.com, Dodiak Lukáč

Skateboardová scéna na Slovensku bude žiť aj toto leto.

Skateboardová scéna na Slovensku stále žije. Dôkazom toho je aj to, že tento rok sa opäť uskutoční Slovenský skateboardový pohár. Na otázky nám odpovedal Marek Lovás, jeden z hlavných organizátorov SSP 2017.

Pre tých, ktorí minulý rok nezachytili Slovenský skateboardový pohár – môžete nám trochu priblížiť, o akú akciu ide?

Slovenský skateboardový pohár je akcia, ktorá sa kedysi konala na Slovensku pravidelne a chodilo na ňu veľké množstvo ľudí. Veci sa zmenili a SSP sa zrušilo. Minulý rok sme sa rozhodli, že sa ho pokúsime obnoviť a myslím si, že sa nám to podarilo. Je to séria 4 závodov po Slovensku, kde chodia tí najlepší skejťáci nielen zo Slovenska. Tak, ako každý skejtový závod, má aj tento skvelú atmosféru, kopec sprievodných aktivít, pekné dievčatá a neskutočné afterky. Sú to akcie, na ktorých sa nikto, kto má rád trochu adrenalínu a slobodu, nudiť nebude!

V čom sa bude líšiť Slovenský skateboardový pohár oproti minulému ročníku?

Foto: Dodiak Lukáč

Zmenili sme niektoré zastávky a tak sa môžete tešiť na SSPčko v Seredi, Žiline, Šuranoch a vo Zvolene. Tento rok sme sa zamerali aj na širšiu verejnosť a chceme všetky zastávky spraviť atraktívnejšie pre diváka. Na každej zastávke budú mať skateshopy stánky s vecami, bude sa prezentovať množstvo slovenských merchov a ľudia sa môžu tešiť aj na rôzne workshopy. Okrem toho sa tu bude nachádzať, samozrejme, niekoľko stánkov s pivom a občerstvením a cez prestávky v súťaži budú prebiehať rôzne súťaže o pivá a zaujímavé ceny. Afterky budú bývať priamo v skateparku, a tak sa tam oplatí prísť v ktorúkoľvek hodinu. Skejťáci si zase tento rok trochu vydýchnu, pretože celá súťaž bude trvať kratšie. Je to pre jazdcov dobré, lebo minulý rok, to v daných teplotných podmienkach bolo ozaj náročné.

V ktorých mestách sa bude súťažiť?

24.6. – Sereď – The Chill Skate Cup
15.7. – Šurany – BonBon Skate Cup
18.8. – Žilina – Hoity-Toity Skate Cup
8.9 – 9.9 – Zvolen – Picnic Skate Cup (Finále)

Budú sa prelínať kolá pohára s Pohodou, Uprisingom, Basementom alebo festivalom Grape?

Foto: Dodiak Lukáč

Nie. Všetky dátumy sme vyberali tak, aby sa nekryli zo žiadnou inou akciou. To bol napríklad aj jeden z dôvodov, prečo sme nespravili viac zastávok. Je to možno trochu prekvapujúce, ale na Slovensku sa počas letnej sezóny vkuse niečo deje.

V čom bude iný závod pre skejterov oproti minulému roku?

Ako som už spomínal, celý závod bude trvať kratšie. Myslím si, že to chlapci ocenia. Okrem toho sa môžu tešiť na nezvyčajné súťaže o Excelent pivá, pri ktorých sa isto veľmi dobre pobavia!

SlovenskySkateboardovyPohar

Pozri aj: Google spustil aplikáciu, cez ktorú si môžeš podrobne pozrieť, ako sa za posledných 32 rokov zmenilo aj tvoje mesto

0
Komentovať (0)