telegraph.co.uk

Lukáš Mužla / / Ekológia
Český Lidl bude od marca 2017 ekologickejší. Zo všetkých predajní odstráni jednorázové igelitové tašky.

Český Lidl bude od 1. marca ekologickejší. Plastové jednorázové igelitové tašky v ňom už nenájdete. Namiesto toho, reťazec ponúka dve alternatívy, ktoré našej planéte a životnému prostrediu škodia omnoho menej. Ročne sa tak ušetrí až 27 miliónov igelitiek. 

Od 1. marca v obchodnom reťazci Lidl v Českej republike, jednorázové igelitové tašky nehľadajte. Z obehu ich Lidl odstráni úplne. Informovala o tom tlačová správa spoločnosti. Podľa slov generálneho riaditeľa Pavla Stratila, chce Lidl aktívne prispieť k zníženiu spotreby igelitových tašiek a tým aj k ochrane životného prostredia. Namiesto klasických igelitiek, majú zákazníci možnosť priniesť si tašku na nákup sami. Ak tak neurobia, majú možnosť zakúpiť si papierovú tašku, či tašku, vyrobenú z recyklovateľných materiálov, ktorá bude dostupná hneď v dvoch veľkostiach. Na mrazené a chladené výrobky ostávajú v ponuke termotašky.

telegraph.co.uk

Na nový systém prebehne od začiatku marca 2017 vo všetkých 233 predajní siete Lidl v Českej republike. Česko sa tak pripája k nemeckým, rakúskym a švajčiarskym predajniam, ktoré na tento trend prešli už dávnejšie. Od júla 2017 sa jednorázových plastových tašiek zbaví aj sieť britských predajní. Českú republiku v budúcnosti čaká aj hlasovanie o návrhu zákona, ktorý zakazuje jednorázové plastové tašky vo všetkých obchodoch, a to od roku 2018. Či tento zákon českou snemovňou prejde, uvidíme v najbližších mesiacoch a môžeme len trpezlivo čakať, kým sa podobné ekologické riešenia dostanú aj ku nám, na Slovensko.

[totalpoll id=“86701″]

Pozri aj: Nabijete si v nej auto či bicykel. Lidl otvára najmodernejšiu predajňu na Slovensku, plnú pokročilých technológii

interez.sk, mam.ihned.cznewsjs.com

 

0
Komentovať (0)