TheDesignAir

branči / / News
Bratislavské Letisko M. R. Štefánika sa štvrtý rok po sebe umiestnilo medzi TOP 10 najlepšími letiskami východnej Európy.

Vyplýva to z celosvetovej ankety Skytrax – World Airport Awards. Letisko v slovenskom hlavnom meste v nej vo svojom regióne obsadilo ôsme miesto.

„Ôsme miesto považujeme za pekný výsledok. Teší nás o to viac, že sme ho dosiahli vo finančnej situácii, ktorá nám neumožňuje investovať do rozvoja tak, ako by sme si priali. Napriek tomu sa nám darí neustále zlepšovať služby, ktoré cestujúci ocenili tým, že nám dali v obrovskej konkurencii ostatných letísk svoj hlas,“ zhodnotil generálny riaditeľ bratislavského letiska Ivan Trhlík.

Do ankety sa celosvetovo zapojilo 13,82 milióna cestujúcich 105 národností. Dotazníky vypĺňali návštevníci letísk od júla 2016 do februára 2017 cez webovú stránku worldairportsurvey.com, kde hodnotili 550 letísk po celom svete. Pasažieri v ankete vyjadrovali spokojnosť s takými ukazovateľmi, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola. Ocenenie World Airport Awards je známe aj pod názvom Passengers Choice Awards.

TOP 10 najlepších letísk na svete

1.    Singapore Changi Airport
2.    Tokyo International Airport (Haneda)
3 .   Incheon International Airport
4 .   Munich Airport
5 .   Hong Kong International Airport
6.    Hamad International Airport
7 .   Chubu Centrair Nagoya
8.    Zurich Airport
9.   London Heathrow Airport
10.  Frankfurt Airport

Pozri aj: Letenky iba za 1 euro. Letecká spoločnosť Volotea spúšťa super akciu

TASR
0
Komentovať (0)