Foto: facebook.com (Animal Clinic of Kalispell)

Nízke teploty nie sú problémom len pre nás ľudí, ale takisto aj pre zvieratá.

Určite ste aj vy zaznamenali nejaké správy, ktoré hovorili o tom, že v Amerike udreli nízke teploty, s ktorými mali problém nielen ľudia, ale takisto aj zvieratá. Koncom januára padli teploty v meste Kalispell v Montane pod nulu, čo malo za následok aj nasledujúcu situáciu, do ktorej sa dostala mačka menom Fluffy.

Fluffy je mačka, ktorá býva prevažne vonku a je zvyknutá aj na nižšie teploty. Toto počasie bolo očividne nepriaznivé aj pre takúto skúsenú mačku, pretože jej majitelia ju našli v blízkosti ich domu úplne stuhnutú a pokrytú kusmi ľadu. „Bola úplne stuhnutá,“ povedala Andrea Dutter, riaditeľka kliniky Animal Clinic of Kalispell.

Aj napriek tomu, že bola Fluffy stuhnutá, nebola úplne zamrznutá. Jej telesná teplota však bola pod úrovňou, ktorú by mohli načítať teplomery na klinike, čo znamená, že teplota musela byť pod 32 °C. Priemerná telesná teplota mačiek je pritom okolo 38 °C.

Kvôli takýmto okolnostiam museli veterinári na klinike začať okamžite niečo konať. „Fluffy sme začali ihneď zahrievať. Teplá voda, vykurovacie podložky, horúce uteráky. Po približne hodine sa mačka prebudila.“

Aj napriek tomu, že Fluffy svoje okolie veľmi dobre pozná, domov sa v čase zamrznutia nedostala. Dôvodom bolo zranenie, ktoré jej v tom zabránilo. Keď sa však dostala na kliniku, okrem problému so zamrznutím, riešili veterinári aj zranenie.

Fluffy je dnes už v poriadku a jej majitelia si na ňu budú dávať omnoho väčší pozor.

sciencealert.com
Uložiť článok

Najnovšie články