Foto: Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Zdá sa, že nájsť recept na ideálny vzťah je nemožné.

Každú chvíľu vedci prichádzajú s novými štúdiami, novými radami a trikmi, ktoré majú vzťah vylepšiť. Jednou z noviniek je napríklad tvrdenie, že párom prospieva spánok v oddelených posteliach. Prečo by práve toto malo posilniť váš vzťah?

Spánkový rozvod

Čoraz viac dvojíc podlieha trendu tzv. spánkového rozvodu. Čo to znamená? Aj keď znie slovo „rozvod“ desivo, nejde o skutočné odlúčenie, len o užívanie si pokojného, nerušeného spánku v oddelených posteliach či dokonca v celkom iných miestnostiach. Ukázalo sa totiž, že chrápanie, telesné teplo, neustále otáčanie sa či kradnutie periny nie je len malou nepríjemnosťou. Uvedomuje si to napríklad 200 000 Austrálčanov, ktorý sa v prieskume vyjadrili, že spia s partnerom oddelene a je im tak omnoho lepšie.

Nemusí to byť zlé

Aj keď majú možno mnohí o správnosti tejto metódy predsudky a pochybnosti, Tamara Green, terapeutka venujúca sa problémom párov, sa vyjadrila, že spánok v oddelených posteliach môže byť skutočne prospešný. Dodáva, že oddelené spanie vôbec nemusí narušiť sexuálny život dvojice, a okrem toho, keď je človek oddýchnutý a dobre sa vyspal, dokáže oveľa ľahšie a efektívnejšie čeliť nielen každodenným problémom, ale aj tým partnerským.

Foto: unsplash

Je dôležité dopriať si kvalitný spánok

Pre Daily Mail Australia sa napríklad 53-ročná Jennifer Adams vyjadrila, že ona a jej manžel Frase sú v manželstve spokojní  a šťastní už 14 rokov, a to napriek tomu, že po celý ten čas spia v oddelených spálňach. Dodáva, že oddelené spálne nemusia znamenať koniec vzťahu, naopak, môžu prispieť k jeho vylepšeniu. Na druhej strane, ak spia manželia v jednej posteli, nemusí to znamenať, že ich vzťah bude spokojný a neskončí rozvodom. O tejto myšlienke napísala dokonca aj knihu s názvom Sleeping Apart Not Falling Apart.

Buďte k sebe úprimní

Podstatné je myslieť na zdravie a spokojnosť oboch. Spánok je dôležitý a ak váš partner chrápe ako motorová píla a vy sa kvôli tomu nedokážete vyspať, riešenie je jednoduché a praktické. Buďte k sebe navzájom úprimní a ak potrebujete mať istotu, že napriek oddeleným spálňam je všetko v poriadku, zaveďte si pred spaním rituály, napríklad spoločné čítanie si pred spaním či bozk na dobrú noc.

Foto: unsplash

Pomenujte problém

Ako sme spomenuli, dôležitá je úprimnosť. Je totiž rozdiel, ak spíte v oddelených spálňach preto, lebo si chcete dopriať kvalitný spánok alebo preto, lebo unikáte pred partnerskými problémami. Skôr, ako sa pre nejaký krok rozhodnete, pomenujte problém otvorene a prediskutujte ho s partnerom.

dailymail
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy