Petra Sušaninová / /
Láska fascinuje rôzne odbory, ale aj obyčajných ľudí už od nepamäti.

Prečo vzniká a ako je možné, že niekoho ľúbime či neľúbime? A prečo tak bolí, keď láska zanikne? Na láske sa podieľa mnoho faktorov a napriek rokom výskumu sa ešte stále nepodarilo všetky identifikovať. Avšak to, akým spôsobom ľúbite ovplyvní aj znamenie, v akom ste sa narodili.

Baran, 21. marec – 19. apríl

Pre Barana je láska výzvou a dobrodružstvom. To, ako ľúbiť, sa učí prostredníctvom konania a zážitkov. Vyčkávanie so založenými rukami nie je nič pre Baranov.

Býk, 20. apríl – 20. máj

Býk sa najviac učí vďaka zdieľaným tajomstvá a intímnym chvíľkam. Do svojho osobného priestoru totiž nevpustí len tak kohokoľvek, na to má svoje súkromie až príliš rád. Ak sa však k nemu dostanete dostatočne blízko, je z Býka viac než ochotný žiak.

Blíženec, 21. máj – 20. jún

Aj Blíženec má svoj spôsob, akým sa učí ľúbiť, a to prostredníctvom usporiadania si priorít. Blíženci majú totiž zvyčajne veľa energie a chcú všetko vedieť, vidieť a vyskúšať. Je preto dôležité energiu nasmerovať tým správnym smerom, resp. k tej správnej osobe.

Rak, 21. jún- 22. júl

Človek narodený v tomto znamení je schopný nesmierne hlbokej lásky, aj keď si spočiatku dáva pozor a je opatrnejší. Aby totiž mohol ľúbiť, potrebuje cítiť, že mu to druhá osoba opätuje.

Foto: unsplash

Lev, 23. júl- 23. august

Lev je zas tvor nezávislý a láska a záväzok sú pre neho výzvou. Človek narodený v tomto znamení sa však žiadnej výzvy len tak ľahko nezľakne.

Panna, 23. august -22. september

Panny sa učia ľúbiť tak, že musia lásku najprv istým spôsobom pochopiť, aby ju mohli podeliť na drobné a začleniť do svojej vnútornej mentálnej schémy. Aj keď to znie zvláštne, presne tak sa láska stáva súčasťou života človeka narodeného v znamení Panny.

Váhy, 23. september – 22. október

Ľudia narodení v znamení Váh vedia byť nesmierne očarujúci a príťažliví. Podobne ako Býci však majú radi svoj osobný priestor a ľúbiť sa učia tak, že do neho pozvú inú osobu.

Škorpión, 23. október 21. november

Pre Škorpióna je nesmierne dôležitá dôvera a partnera sa naučí ľúbiť len vtedy, ak mu plne dôveruje. Získať si dôveru Škorpióna síce nie je ľahké, no ak sa vám to podarí, bude to stáž za to.

Strelec, 22. november – 21. december

Strelci sú tak trochu blázni, radi sa pobavia a majú vyvinutý zmysel pre humor. Ideálne je, ak je partner taktiež vtipný a občas znesie, ak Strelec dostane seba alebo partnera do trápnej situácie.

Foto: unsplash

Kozorožec, 22. december – 19. január

Kozorožci sú zameraní na úspech a dosahovanie cieľov, no v láske nie je možné mať vždy všetko pod kontrolou. Aj toto sa človek narodený v tomto znamení musí naučiť, ak chce niekoho ľúbiť.

Vodnár, 20. január- 18. február

Ak sa niekto narodil v znamení Vodnára, musí sa naučiť nechať občas vyhrať emócie nad racionalitou. Vodnár sa totiž zvyčajne rád spolieha na výpočty, v láske to však možné nie je.

Ryby, 19. február- 20. marec

Ryby sa zas učia ľúbiť tak, že svoje pocity do hĺbky a detailne analyzujú, no niekedy je tých pocitov priveľa. Napokon si však každý nájde spôsob, ako lásku poznať, prijať a opätovať.

Pozri aj: 5 vecí, na ktorých prestane záležať, keď stretnete “tú pravú” lásku

thoughtcatalog
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)