Foto: Instagram.com (@Banksy)

Dielo zobrazuje malého chlapca, ako sa hrá s bábkou zdravotnej sestry. Vlani v máji ho dostala nemocnica v Southamptone.

Dielo britského umelca Banksyho s malým chlapcom hrajúcim sa s bábkou superhrdinky, ktorá vyzerá ako zdravotná sestra, vydražili za 14,4 milióna libier. Peniaze poputujú charitám britskej Národnej zdravotnej služby (NHS), informuje spravodajský portál BBC.

Vďaka všetkým zdravotníkom

Táto maľba má byť podľa Banskyho symbolom nádeje a znázorňuje osobnú poctu tým, ktorí naďalej bojujú proti koronavírusovej pandémii. Dielo o rozmeroch jeden krát jeden meter zobrazuje malého chlapca, ako sa kľačiac hrá s bábkou zdravotnej sestry, zatiaľ čo Batman a Spider-Man ležia odhodení v koši. Obraz dostala vlani v máji nemocnica v meste Southampton. Sprevádzal ju odkaz „Vďaka za všetko, čo robíte. Dúfam, že toto vám to tu trochu rozveselí, hoci je len čierno-biely”. V nemocnici teraz visí reprodukcia diela.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Banksy (@banksy)

Svetový aukčný rekord

Spolu s poplatkami nový majiteľ čierno-bieleho obrazu Game Changer zaplatil 16,8 milióna libier. Podľa aukčného domu Christie’s, ktorý mal dražbu na starosti, je predaj „svetový aukčný rekord“, čo sa týka Banksyho tvorby. Charity by podľa Christie’s mali dostať aj „značnú časť“ spomenutých poplatkov.

0
Uložiť článok
Komentovať