Foto: Instagram (action_nan)

Mladá generácia nie je jediná, kto sa bojí o budúcnosť planéty.

Svetlejšie zajtrajšky sa snaží zaistiť žena menom Pat Smith, ktorá založila kampaň Final Straw (Posledná slamka). Jej novoročné predsavzatie bolo jednoduché. Každý týždeň mala naplniť jedno vrece odpadom, ktoré vyzbiera na plážach. Aj napriek tomu, že táto stará mama má už 70 rokov, jej predsavzatie sa jej podarilo naplniť. 

V súčasnosti zdieľa svoje zážitky o tom, ako po dobu jedného roka upratovala spoločne so svojimi vnúčatami a ďalšími dobrovoľníkmi pláže po celom Anglicku. „Mojim cieľom bolo vyčistiť 52 pláži v priebehu roka a podarilo sa mi to,“ hovorí hrdá obyvateľka Cornwallu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pat Smith (@action_nan),


K Pat sa pridalo aj množstvo dobrovoľníkov, ktorým učarovala myšlienka čistejších pláží. „V prvom rade sa musíme uistiť, že nevyhadzujeme odpad tam, kam nemáme,“ hovorí Pat, ktorá ak práve neupratuje pláže, snaží sa zvýšiť povedomie o tom, ako zredukovať plastový odpad.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pat Smith (@action_nan),

Okoloidúci si často myslia, že Pat vykonáva verejnoprospešné práce. „Niektorí ľudia nedokážu pochopiť, že to robím dobrovoľne,“ pohoršuje sa Pat, ktorá tiež pripomína, že by sa ľudia v prebiehajúcom roku mali viac sústrediť na to, ako nakladajú s vlastným odpadom.

cornwalllive.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy