Foto: TASR - Adriána Hudecová

Na mieste zasahuje aj vrtuľník.

Aktualizované o 12:30 – Počet zranených po nehode autobusu v Spišskom Podhradí pri Spišskej Kapitule v okrese Levoča stúpol na osem ľudí. Evidujú aj dvoch mŕtvych.

Záchranári do nemocníc v Levoči, Prešove, Krompachoch, Spišskej Novej Vsi a Košiciach transportovali viacerých mladých ľudí vo veku od 14 do 17 rokov s otvorenými ranami či polytraumami a zlomeninou. Na mieste ošetrili aj 60-ročného muža a 24-ročnú ženu v stave emočného stresu.

„Záchranári na mieste ošetrili osem pacientov a dve ženy vo veku 17 a 18 rokov žiaľ utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Petra Klimešová. Hovorkyňa priblížila, že záchranári boli vyslaní k nehode, pri ktorej mal autobus zraziť niekoľkých ľudí.

Pôvodná správa – Po nehode autobusu v Spišskom Podhradí v okrese Levoča polícia eviduje mŕtvych aj zranených. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová pre TASR uviedla, že dve osoby zraneniam podľahli a tri až štyri osoby sú zranené.

Foto: TASR – Adriána Hudecová

Podľa hasičov ide o dopravnú nehodu autobusu, pri ktorej boli zrazení chodci. „Na mieste zasahuje 11 hasičov z Levoče s tromi kusmi techniky,“ informoval operačný dôstojník. OSZZS na sociálnej sieti informovalo, že na základe volania na tiesňovú linku 155 vyslalo k nehode štyri pozemné ambulancie a vrtuľníkovú záchrannú službu.

Podľa informácií portálu Noviny.sk môže za tragickú nehodu nepozornosť. Vodič mal pri odchode z autobusu zabudnúť zatiahnuť ručnú brzdu, vozidlo sa následne samovoľne pohlo a zrazilo niekoľko ľudí. Niektorí z nich zostali zakliesnení pod autobusom. Malo ísť o náboženské stretnutie ľudí vo veku 16 až 18 rokov.

Správu aktualizujeme.

Uložiť článok

Najnovšie články