Foto: Profimedia

Návštevníci sa budú môcť potápať až do hĺbky 61 metrov.

Dubaj sa odteraz môže pýšiť ďalšou extravagantnou atrakciou pre náročných. Po najvyššej budove, najväčšej fontáne či vnútornej lyžiarskej hale nájdete po novom v ultramodernom centre Emirátov aj najhlbší bazén sveta.

Dubaj ako jedno z hlavných centier svetového turizmu má za úlohu prilákať a najmä zabaviť návštevníkov natoľko, aby z moderného sveta mrakodrapov a technológie vytvorili zážitok na celý život. Tamojšie bohaté finančné investície im v minulosti pomohli vybudovať množstvo nielen atrakcií, ktoré sú vo svete najväčšie, najvyššie či po novom aj najhlbšie. Zabudnite na Burdž chalífa či najväčšie nákupné stredisko, Dubaj prichádza s najhlbším bazénom sveta.

Foto: Profimedia

Ako informuje portál Insider.com, Deep Dive Dubai prináša zážitok pre skutočných milovníkov potápania a adrenalínu. Konštrukcia bazénu umožňuje potopiť sa až do hĺbky 61 metrov, čím v Emirátoch prekonali doteraz najhlbší bazén o 15 metrov. Objem vody v bazéne činí približne 14 miliónov litrov, pričom klasický plavecký bazén má pre porovnanie 1,7 milióna litrov.

Konštruktéri na ďalekom východe si rafinovane poradili aj s kontrolovaním teploty, ktorá v prirodzenom prostredí s väčšou hĺbkou výrazne klesá. V novej dubajskej atrakcii je teplota vody regulovaná na príjemných 30 stupňov a výrazne sa teda líši od potápania v mori.

Aká bude cena vstupenky?

Návštevníci si počas pobytu vo vode môžu zahrať partiu šachu či plávať v podmorskej knižnici. Na ich bezpečie dohliada až 56 kamier a vďaka priehľadným výklenkom sa môžu navzájom sledovať s ľuďmi mimo hlbiny. Exkluzivite atrakcie je prispôsobená aj cena vstupenky. Pobyt v najhlbšom bazéne vás môže vyjsť od 115 eur do 348 eur.

Najhlbší bazén na svete nie je zatiaľ otvorený pre verejnosť a vedenie atrakcie zatiaľ pozýva len vybraných a vážených hostí, medzi ktorými už stihol byť aj dubajský princ Šejk Hamdan.