themindunleashed.org

Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Niektorí ju nazývajú drogou, iní zas medicínou. Nápoj Ayahuasca alebo Yagé spôsobuje silné halucinácie a je novodobým trendom v Amerike. Ak bol kokaín drogou osemdesiatych rokov, Ayahuasca je drogou dneška.

Pochádza z Južnej Ameriky, kde ju ľudia používajú stáročia. Používali ju ako medicínu a verili, že ich spája s bohmi. Od roku 1970 je hlavná látka elixíru Ayahuasca nelegálna a odvtedy sa stávala populárnejšia v Severnej Amerike. Hovorí sa, že ak si dáte túto drogu, “otvorí sa vám knižnica poznania celého ľudstva a vesmíru.” No má to aj zlú stránku.

Užívanie Ayahuasca často sprevádza zvracanie, čo niektorí ľudia nazývajú “zbavovanie sa zlého” alebo “očista”. Mnohí však tvrdia, že každý „trip“ je ako 10 rokov meditácie. Tim Ferriss tvrdí, že tento nápoj užíva pravidelne aj napriek hroznej skúsenosti po tom, ako ho užil prvýkrát. Prvú skúsenosť opisuje ako: “najbolestivejšiu skúsenosť, akú som kedy zažil. Cítil som sa, ako keby ma niekto trhal na kúsky a zabíjal dookola niekoľkokrát za sekundu celé dve hodiny. Pamätám si, že som si vravel “už nikdy si to nedám.”” No počas ďalších pár mesiacov si uvedomil, že sa stalo niečo zarážajúce. „Deväťdesiat percent hnevu, ktorý som v sebe držal po celé desaťročia odkedy som bol dieťa, bol jednoducho preč. Zmizol.“

Ferriss povedal portálu newyorker, že táto droga je v San Franciscu na každom rohu. “Ayahuasca je ako káva. Niekedy sa musím na zábavách vyhýbať ľudom, pretože nechcem počúvať o ich posledných troch hodinách, plných kaleidoskopických farieb.“

themindunleashed.org
themindunleashed.org
0
Uložiť článok
Komentovať